मनकारी झविन्द्र :आफ्नो जन्मदिनमा अवसरमा विपन्न परिवारलाई सहयोग

२२ असार २०७७, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
82 Shares


मनोज कार्की/ गुल्मी – गुल्मीको इस्मा गाउँपालिका वडा नम्बर ५ का झबिन्द्र अर्यालले आफ्नो जन्मदिनको अवसरमा आफ्नो वडामा भएका अति विपन्न परिवारलाई सहयोग गरेका छन् । नेपाली काङ्ग्रेसको भातृ संगठन नेपाल तरुण दलको क्षेत्र नम्बर २ का सभापति समेत रहेका अर्यालले जन्मदिनको अवसरमा वडामा रहेका अति विपन्न तिन घरपरिवारलाई चामल,दाल,नुन , तेल तथा शैक्षिक सामाग्री समेत सहयोग गरेका हुन् ।

मानिसहरु आजभोलि आधारभूत भन्दा विलासी आवश्यकता केन्द्रित छन् । कोही खान नपाएर मर्छन् , कोहि धेरै खाएर मर्छन् । तर इस्माका अर्याल विगत केही बर्षदेखी गरिबीको सहयात्री बनेका छन् । अप्ठ्यारोमा परेका जोकोहीलाई पनि सहयोग गर्न पछि पर्दैनन् । ञधनसम्पत्ति टन्न कमाएर के पो हुन्छ र । अर्याल भन्छन् गरिबीको मुहार हाँस्दा मलाई आनन्द लाग्छ । जनप्रतिनिधिलाई चुनौती दिदै उनले गाउँमा भएका सम्पूर्ण विपन्न परिवारलाई जुनसुकै समयमा पनि सहयोग गर्ने गर्दछन् ।

अर्यालले आफ्नो जन्मदिनको अवसरमा वडामा रहेका रुक बहादुर घर्ती , ढाली गिरी र लक्ष्मी बस्नेतको परिवारलाई सहयोग गरेका हुन् । रुक बहादुर त्यस वडा कै विपन्न मध्येका एक हुन् । उनका दुई छोरी र एक छोरा छन् । आम्दानीको कुनै स्रोत छैन । सहयोग पाएपछि खुसि हुदै , उनी भन्छन्  हामी जस्ता गरिबिलाई सहयोग गर्नुभएको खुसि लागेको छ ।ढाली गिरी र लक्ष्मी बस्नेत पनि विपन्न मध्येका हुन् । उनीहरूको घरमा पनि खाने चामल समेत पनि थिएन । आफुहरुलाई सहयोग मिलेकोमा खुसि लागेको उनीहरूले बताए । अर्यालले जन्मदिन नभई अघिपछि पनि सहयोग गर्ने गरेका छन् । लकडाउनको यस समयअबधिमा पनि उनले गरिबिलाई थुप्रै सहयोग गरेका थिए । उनी आफ्नो वडामा अप्ठ्यारोमा परेका जोकोहीलाई पनि हरेक समय सहयोग गर्ने गर्दछन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • मदानेमा नयाँ प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत पछाईँलाई स्वागत !
  • आज शुक्रबारको राशिफल
  • हिमालयन बैंकको वितरणयोग्य नाफा ३५५ ले घट्यो
  • रुसले बनाएको कोरोनाविरुद्धको खोप भेनेजुएला र फिलिपिन्‍सले प्रयोग गर्ने
  • बैंकका कर्मचारीलाई कोरोना लागे सम्पूर्ण खर्च बैंकले नै बेहोर्नुपर्ने
  • नविल बैंकको घररजग्गा कर्जा अफरः ७: ९ प्रतिशत ब्याजदरमै ऋण…
  • माछापुच्छ्रे बैंकले भित्र्यायो विइ च्याट वालेट
  • समपूर्ण युवा क्लबको प्रथम अधिबेशन सम्पन्न, डिम(अशोक) बहादुर पुनको संयोजकत्वमा…
  • सुरक्षालाई मध्यनजर गर्दै ज्यामिरेमा अस्थाई प्रहरी पोष्टको स्थापना
  • पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटकि एक युबतीमा कोरोना पुष्टि