गुल्मीको ह्वाक्ने छहरा पर्यटकिय गन्तब्य बन्दै

२७ असार २०७७, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


दिपेन्द्र खत्री – २६ असार, गुल्मी । गुल्मी जिल्लाको सदरमुकाम तम्घास नजिकै रहेको ह्वाक्ने छहरा पर्यटकिय गन्तब्य बन्दै गएको छ।उक्त छहरा जिल्लाको रेसुङ्गा नगरपालिका वडा नम्वरस्१० मा अबस्थित छ।उक्त छहरा  उक्त छहरा गत वर्षको भदौ–असोजमा मात्रै बग्न सुरु हुन्थ्यो,तर यो बर्ष चाहिँ अविरल बर्षाका कारण असार मै वग्न थालेको हो।उक्त छहरा स्वरुप परिवर्तन भएपछि नागरिकको आकर्षणको केन्द्र बनेको हो ।बर्खा सुरु भएसंगै वर्षा धेरै मात्रामा परेको छ,जस्ले गर्दा पानीको सतह बढेपछि छहराको सुन्दर दृश्य बनेको छ ।

सदरमुकाम तम्घास वाट अबलोकन गर्न करिब ५ कि,मी को दुरीमा रहेको उक्त छहरा तम्घास–रिडी सडक खण्डको नजिकै रहेकाले पनि धेरैको नजरमा पर्दछ । गत बर्ष यो समयमा सुख्खा रहने छहरा यस वर्ष असार १५ अघि नै बग्न थालेको छ,जस्ले गर्दा मानिसहरु अवलोकनको लागि दैनीक बड्दै गएको स्थानीय को भनाई छ । उनीहरु छहरालाई पृष्ठभूमिमा राखेर फोटो खिच्ने गर्दछन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • नेपाल स्पेन समाज कोष्टाब्लान्काद्धारा ढोरपाटनका बाढी पहिरो पिडितलाई राहत सामग्री…
  • वालिङको बातावारण सुहाउदो उद्यमशीलताको प्रवद्र्धन गरौं, दीगो आर्थिक बिकास सम्भव…
  • टिभिएस दसैंको आशा योजना अन्तर्गत मदन पोख्रेल खत्रीले जिते अपाचे…
  • पत्रकार भुवन केसी अर्थमन्त्री पौडेलको प्रेस सल्लाहकारमा नियुक्त
  • मुख्यमन्त्री शाहीविरुद्धको अविश्वासको प्रस्ताव बहुमतले अस्वीकृत
  • स्याङ्जाका पहिरो पीडितलाई युरोपका नेपालीले गरे साढे ५ लाख आर्थिक…
  • जि पि कोइराला फाउण्डेशन अमेरिकाले २९ औं पटक निशुल्क दुग्धजन्य…
  • कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या आठ सय नाघ्यो
  • गायिका निरुशा भट्टराईको गीत सार्वजनिक
  • रअ प्रमुखसँग भेट नभएको देउवा द्धारा स्पष्ट