पूर्वडीआईजी कोइराला जेलमुक्त

८ श्रावण २०७७, बिहीबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं, साउन ८ : सशस्त्र प्रहरी बलका पूर्वडीआईजी रञ्जन कोइराला जेलमुक्त भएका छन्। सर्वोच्चको आदेशअनुसार साढे आठ वर्षको जेलसजाय भुक्तान गरेर उनी बिहीबार डिल्लीबजार कारागारबाट छुटेका हुन् । श्रीमती हत्याको आरोपमा उनलाई जिल्ला अदालत र उच्च अदालतले सर्वश्वसहित जन्मकैदको फैसला सुनाएको थियो। तर सर्वोच्चका प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरासहितको संयुक्त इजलासले उनको कैदमा केही मिनाहा गरेपछि आज रिहा भएका हुन्।

कोइरालाले आफ्नी श्रीमती गीता ढकालको २०६७ पुस २७ गते घाँटी थिचेर हत्या गरेका थिए। सोही रात मकवानपुरको टिस्टुङ पालुङमा पेट्रोल छर्केर गीताको शव जलाएका थिए। माघ ८ गते शव जलेको छ छैन भनी हेर्न गएका कोइरालालाई स्थानीयले नियन्त्रणमा लएका थिए। डिआइजी भएको खुलेपछि तत्कालै छुटेका कोइरालाई काठमाडौं आउने क्रममा पुन प्रहरीले पक्राउ गरेको थियो।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • सुमन गुरुङको उपचारका लागि आर्थिक सहयोग !
  • आप्रवासी परिवार हक हित मञ्च पश्चिम नवलपरासी र ईन्द्रेणी समाजिक…
  • सामुदायिक वन उपभोक्ता महासंघ स्थानिय महासंघ सरावल पश्चिम नवलपरासीको बैठक…
  • रूवाएर “कहिलै आँखा नभिजाउने” भन्छिउ – गजल
  • राप्तीमा ८ सहकारीले अनुदानको मल विक्रि वितरण गर्न पाउने
  • कांग्रेस वरिष्ठ नेता पौडेल पक्राउ
  • नेकपा सचिवालय बैठक २० मिनेट बसेर सकियो
  • विजनेश ईन्कुवेशन कार्यक्रमको कार्यालय उद्घाटन उद्यमशिलता बिकासमा योगदान पुग्ने विश्वास
  • रोटरी क्लव अफ बुटवलको २८ औं चार्टड नाइट सामाजिक क्षेत्रमा…
  • लैगिंक हिंसा विरुद्धको १६ दिने अभियान अन्र्तगत मनरीमा सरोकावाला बीच…