स्याङ्जा समाज युके द्धारा पहिरो पीडितलाई राहत

१२ श्रावण २०७७, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


स्याङ्जा समाज युकेको साउन ११ गते अनलाइनमा भएको मिटिङले केही महत्वपुर्ण निर्णय गरेको छ । बेलायत भरी छरिएर रहेका स्याङ्जालीहरुलाई संस्थामा आवद्ध गराउन युद्ध स्तरमा काम गर्ने निर्णय गरेको छ। उक्त समाजमा साधारण सदस्य र गोल्ड मेम्बर गरी २ भिन्न किसिमका सदस्य बन्न पाइने प्राबधान राखेएको छ ।

अधक्ष्य सारदा गुरुङको अधक्ष्यतामा भएको बैठकलाई महासचिव बलराम ढकालले संचालन गर्नु भएको थियो। केही दिन पहिला पहिरोमा परेर कालीगन्डकी गाँउपालिका र गल्याङ नगरपालिकामा मृत्‍यु हुनेहरु प्रती शोक प्रस्ताव पारीत गर्दै प्रभावित सात परिवार प्रत्यकलाई रु २५००० को दरले राहत दिने निर्णय उक्त मिटिङबाट पारीत भएको छ ।

कोभिड संकट बिरुद्धको लडाईंमा साथ दिनको लागी संस्थाले १ लाख ५४ हजार पहिला नै पठाइसकेको छ । दैबी प्रकोप र अन्य आपतकालिन अवस्था पर्दा सहयोग गर्ने संस्थाको उदस्य रहेको कुरा उक्त संस्थाका मेडिया कोअर्डिनेटर राम राज शर्माले बताउनु भयो। आफु सँग रहेको संचित रकमबाट आपतकालिन रुपमा सात परिवारलाई १ लाख ७५ हजार रकम पठाउने र सहयोग दाताहरुबाट रकम संकलन गर्दै आफ्नो संस्थाको फण्डलाई चलायमान राख्ने निर्णय पनि गरिएको छ । यसैगरी उक्त संस्थाले यही बुधवार लन्डनको ह्यारोमा जेष्ठ नागरिकलाई कोभिड इमर्जेन्सी किट बितरण गर्ने कार्यक्रम पनि राखेको छ । संस्थाले यसअघी अल्डर्सोटमा १०० जना भन्दा धेरै लाई त्यस्तो किट बितरण गरेसकेको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • सामूहिक रुपमा आलु खेती गर्दै दलित महिलाहरु
  • सामुदायिक बिद्यालयका बिद्यार्थिलाई शैक्षिक सामाग्री बितरण
  • तिलोत्तमामा ‘गर्भवतीसँग नगर उप–प्रमुख कार्यक्रम’
  • टिप्परको ठक्करबाट एक जनाको मृत्यु
  • ‘बेटर व्रिक–नेपाल कार्य अनुपालक अधिकृतहरुका लागि कार्यशाला गोष्ठि सम्पन्न’
  • मन्त्री अर्यालद्वारा कोटाकोटमा सामुदायिक भवन तथा मंदिर निर्माणकार्यको शिलन्यास
  • युवा नेता भण्डारीले गरे गुल्मेली विद्यार्थीलाई छात्रावृत्तीमा अध्ययन गराउने घोषणा
  • आज आइतबारको राशिफल
  • रिलायन्स लाइफ इन्स्योरेन्सद्वारा रक्तदान
  • महिलाहरुको सक्रियताले दीगो आर्थिक प्रगती सम्भव : अध्यक्ष गैह्रे