रिडि सुर्खेत सडक खण्डमा पर्ने देउराली खनदह सडक व्यवस्थित गर्न नसक्दा यात्रुहरुलाई सास्ती

१४ श्रावण २०७७, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
47 Shares


दिपेन्द्र खत्री- साउन १४,अर्घाखाँची- कठिन यात्रा जहाँ स्थानीयहरु बाटो कालोपत्रेको पर्खाइमा छन।रिडि सुर्खेत सडक खण्डमा पर्ने अर्घाखाँचीको देउराली खनदह मोटर बाटो जनप्रतिनिधिहरुको ध्यानाकर्षण नजाँदा यात्रुहरुले सास्ती भोग्नु परेको छ। बर्खायामको समयमा झरी परीरहेको छ । साना-साना खोला नालाको पनि वहाव बढेको छ ।वर्षायामा आकाशे पानीले मोटर बाटो पनि छेदबिच्छेद र हिल्याम्मे पारेको अबस्था छ।अर्घाखाँची जिल्लाको मालारानी गाउँपालीका भित्र पर्ने देउराली खनदह सडक मध्ये मालारानी गाउँपालीका वडा नः १ र २ वडा भित्र पर्ने चौरी, धियुपानी,दिप,डाडाकटेरी सम्मको सडक निकै बिग्रिएको छ।

स्बाईक,कार,ट्याक्सी,चल्न नस्कने अबस्थामा छ भने ठुलो सबारी साधन,जिप,बस,पनि चल्न नस्कने अबस्थामा छ।जस्मा एम्बुलेन्स पनि हिड्न नसकेको अबस्था हो।यातायात संचालकले पनी सास्ती भग्नु परेको छ।यस सडक खण्डमा सम्बन्धित निकायको ध्यानाकर्षण नजाँदा पैदल यात्रीहरुले समेत सास्ती भोग्नु परेको छ।त्यहि पैदल यात्री मध्य बसन्त के,सी पनि एक हुन,उनी भन्छन,ठुला सवारीसाधन त कुरै छाडै विरामी भएर उपचारको लागि हस्पिटल जान सम्म सकिँदैन।यसमा सम्बन्धित निकायले छिटो ध्यान दिनु पर्यो।

त्यस्तै सवारी संचालक भन्छन,आम्दानी गर्ने समयमा विश्वभर मामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाईरस कोभिड ९१९०ले गर्दा नेपाल पनि लकडाउन भयो।जस्को कारण आम्दानी गर्ने सोत्र वाट पनि बन्चित हुनुपर्यो,जब लकडाउन खुल्यो बाटाको हालत यस्तो, यसमा छिटोभन्दा छिटो सुधार गर्नु पर्छ।उक्त सडक खण्डमा पर्ने देउराली खनदह मोटर बाटो व्यवस्थित हुन सकिरहेको छैन।मौसमको खराबीका कारण जनप्रतिनिधिहरुले सडक व्यवस्थित पार्न समेत सकस भईरहेको छ।सडकको यस गम्भीर बिषयप्रति उक्त क्षेत्रका जनप्रतिनिधिहरुलाई छिटो भन्दा छिटो सडक व्यवस्थित गर्नु पर्ने देखिन्छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • रुपन्देहीका कोरोना संक्रमित वृद्धको ग्राण्डी अस्पतालमा मृत्यु
  • हिम चितुवाको नामले प्रख्यात आरोही आङरिता शेर्पाको निधन
  • एनएमबी हाईब्रिड फण्ड र एनएमबी ५० को प्रतिफल घोषणा
  • अब एनआईसी एशियाको चेक जम्मा गर्न बैंकमै धाउनु नपर्ने, अनलाइनबाटै…
  • नबिल बैंकले ल्यायो ‘नबिल फोन लोन’ सुविधा, यसरी पाइन्छ ऋण
  • प्रतितोला २ सय रुपैयाँले बड्यो सुनको भाउ
  • बाटोमै बेहोस भएका डाक्टरमा कोरोना संक्रमण पुष्टि
  • बिजुली नआए उर्जामन्त्रीको सचिवालयमा फोन गर्नुहोस्
  • शैक्षिक क्षेत्रमा प्रहरी हस्तक्षप बन्द गर्न नेबिसघको आग्रह
  • गुल्मीका गायक तथा कुशल सञ्चारकर्मी अनिल खत्रीको नयाँ गित जिन्दगीको…