इनरह्वील गाउ निमार्ण गर्ने घोषणा

२४ श्रावण २०७७, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


बुटवल, २३ साउन, ईनरह्वील क्लब अफ बुटवलले इनरह्वील गाउ निमार्ण घोषणा गरेको छ । क्लबले सञ्चालन गर्ने महिला केन्द्रीत कार्यलाई परिणाममुखी बनाउन सेवा र सुविधाको पहुच नपुगेको महिलाहरुको बाहुल्यता रहेको रुपन्देही लगायत आसपासका जिल्लाको कुनै एउटा गाउ छनौट गरि इनरह्वील गाउ नामाकरण गरि आयआर्जन तथा शिप विकासका कार्यक्रमको सुरुवात गर्ने योजना तय गरेको छ ।  क्लबले पदाधिकारी तथा आफ्ना सदस्यहरुका लागि आयोजना गरेको एक दिने क्लबको ५ वर्षे योजना तर्जुमा गोष्ठिले उक्त योजना तय गरेको हो । क्लबलाई व्यवस्थित तथा सामाजिक क्षेत्रमा कसरी क्रियाशिल बनाउन सकिन्छ र क्लबमार्फत महिलाहरुको उत्थानका लागि गरिने कार्यहरु बारे तालिममा समिक्षा र छलफल गरिएको क्लबले जनाएको छ ।

कार्यक्रमको उद्घाटन गर्दै प्रमुख अतिथि ईमिडेट पास्ट डिस्ट्रिक चियरमेन श्रीमति समिरा ध्वजुले क्लबको उद्देश्य र भावनासंगमा कुनै असर नपुग्ने गरि आफ्नो गतिविधिहरु सञ्चालन गर्न सुझाव दिनु भयो । उहाले महिला ससक्तिकरण र अधिकार रक्षाका लागि इनरह्वील जस्ता सामाजिक क्लबहरुले ग्रामिण क्षेत्रका महिलाहरुलाई सहयोग पुग्ने गरि शिक्षा, स्वाश्थ्यका कार्यक्रम आयोजना गर्नु पर्ने बताउनु भयो । कार्यक्रममा तालिम सहजकर्ता ईनरह्वील क्लब अफ बुटवलका मेम्बर सृष्टि गुरूङले क्लबको ५ वर्ष योजना सम्बन्धी कार्ययोजना छलफलमा सहयोगिको भूमिका निभाउनु भएको थियो । सो अवसरमा क्लबको ५ वर्षे योजना अन्तर्गत फण्ड राइजिङ्गसहित क्लबले सञ्चालन गर्ने सेवाका कार्यहरूको छनौट र कार्ययोजना, सदस्यता विस्तार र सदस्यहरुको दायित्व, नेतृत्व विकास र उनीहरुमा हुनु पर्ने गुण लगायतका विषयमा छलफल गरिएको क्लब अध्यक्ष शोभा जोशीले बताउनु भयो ।

छलफलका बिषयबस्तुमा क्लब अध्यक्ष शोभा जोशी, पूर्व अध्यक्षहरु सरस्वती श्रेष्ठ, पुष्पा कसौधन, सदस्य अनिता श्रेष्ठले बुदागत रूपमा आफ्ना धारणा राख्नु भएको थियो । क्लब अध्यक्ष शोभा जोशीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा स्वागत तालिम संयोजक अम्बिका श्रेष्ठ गर्नु भएको थियो भने पूर्व अध्यक्ष शान्ता शाक्य, पुष्पा कसौधनले मन्त्व राख्नु भएको थयो । तालिम पश्चायत सोही अवसरमा तिज मिलन कार्यक्रम पनि आयोजना गरिएको थियो । तिज मिलन कार्यक्रमको संयोजक गंगा श्रेष्ठ हुनुहुथ्यो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • विद्युत प्रणालीको समस्या तत्काल सम्बोधन गर्न ऊर्जामन्त्रीको निर्देशन
  • जलविद्युत कम्पनीहरुको माग बढ्दा कारोबार र अधिकांसको मूल्य बढ्यो
  • केएल राहुलले बनाए शतक, बैंगलोरले पायो २०७ रनको लक्ष्य
  • बुटवलको कोरोना अस्पतालमा एक महिलाको मृत्यु
  • केएल राहुलले सचिन तेन्दुललकरको रेकर्ड तोड्दै बने आईपीएलमा सबैभन्दा छिटो…
  • वालिङ नपाद्वारा दुःख ब्यक्त
  • पछिल्लो २४ घण्टामा १३ जनाको ज्यान गयो, ठाउँ–ठाउँमा सडक बन्द
  • उपचार खर्च नहुर्दा अस्पतालमै खाड रेम लाल परियार सहयोगको अपिल
  • बबईमा सामुदायिक बिद्यालयको अनुगमन
  • पश्चिम नवलपरासीका एक जना कोरोना संक्रमित पुरुषको मृत्यु प्रकाश