कलाकार रानाभाटद्धारा दृष्टिविहिनहरुलाई सहयोग

प्रकाशित मिति:

बुटवल, २७ साउन ।  जन्मदिनको अवसरमा हुने फजुल खर्चलाई कटौती गर्दै कलाकलार सुब्बा रानाभाटले रुपन्देहीमा रहेको नेत्रहिनसंघको आश्रयमा स्थलमा आश्रीत दृष्टिविहिनहरुलाई खाद्यान्न सहयोग गरेका छन । अर्घाखाँची जिल्लाको सन्धीखर्क नगरपालिका वडा नम्बर–६ स्थायी घर भई हाल बुटवलमा बसेर कलाकारीता, अध्यायन र जगीरलाई संघ संगै लैजादै गरेका सुब्बा रानाभाटले जन्मदिनको अवसरमा बुटवल–१२ तामनगरमा रहेको रुपन्देही नेत्रहिन संघको आश्रय स्थलमा स्वरोजगारमुलक आर्यआर्जन गर्दै आएका १० जना दृष्टिविहिन तथा शाररिक अपाङ्गता भएका व्याक्तिहरुलाई खाद्यान्न सहयो गरेका हुन ।

आश्रयस्थलमा मंगलबार एक कार्यक्रमको आयोजना गरी करिव ५ हजार रुपैयाँ बराबरको जिन्सी सहयोग गरेका हुन । दाल, चामल, नुन, तेल, विस्कुट, स्वाथ्यको लागि माक्स समेत उनले वितरण गरेका हुन । अर्घाखाँची जन्मस्थान भएका रानाभाटले लोक दोहोरी गीत ‘ अकाल ’आमा ‘बैस जवान ‘पातीले बारेको घर  ‘बरिलै ‘प्रदेशी भाई ’ लगायतका आधा दर्जन भन्दा बढि गीत बजारमा ल्याएका छन् । कलाकार रानाभाटकोले ६ वटा गीतमा स्वर दिएका छन् भने केही गीतमा शब्द, अभियान समेत गरेका छन ।