नेपाल पुनर्बीमामा लगानीकर्ता किन आकर्षित ?

१२ भाद्र २०७७, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं– दोस्रो बजार नेप्सेमा पछिल्लो एक हप्तादेखि लगानीकर्ताको रोजाइमा नेपाल पुनर्बीमा कम्पनी लिमिटेडको शेयर पर्दै आएको छ ।
कारोबार रकमको आधारमा र शेयर कित्ता खरिदको आधारमा यो कम्पनीको पछिल्लो दिनहरुमा पहिलो नम्वरमा छ । बिहीबार मात्रै ३ लाख २५ हजार ११७ कित्ता शेयर खरिदविक्री हुँदा २३ करोड १२ लाख ९४ हजार ३२९ रुपैयाँको कारबोर भएको छ ।  लगानीकर्ताको रोजाइमा नेपाल पुनर्बीमा कम्पनी पर्न थालेपछि यसको बजारमा चियोचर्चा समेत हुन थालेको छ । यसको मूल्य अझै बढ्ने लगानीकर्ताहरु बताउँछन् । नेपालमा भएको इन्स्योरेन्स कम्पनीको पनि रिइन्स्योरेन्स कम्पनी भएकाले यसको मूल्य आकासिने उनीहरुको बनाई छ ।

अहिले दोस्रो बजारमा सूचिकृत भएको बीमा कम्पनीको शेयर मूल्य प्रतिकित्ता ५देखि १ हजार रुपैयाँ भित्र रहेको छ । पुनर्बीमा कम्पनीको शेयर मूल्य बुधबार प्रतिकित्ता ७०८ रुपैयाँ छ ।अरु इन्स्योरेन्स कम्पनीको शेयर मूल्य भन्दा पुनर्बीमा कम्पनीको शेयर मूल्य स्वाभाविकले माथि हुनु पर्ने लगानीकर्ताहरु बताउँछन् । लगानीकर्ताको यस्तो सोचाइले पुनर्बीमा कम्पनीको शेयरले दिनप्रतिदिन टफ गेनरमा बढ्दै गएको छ ।
पछिल्लो दिनहरुमा पुनर्बीमा कम्पनी जस्तै नेको इन्स्योरेन्स कम्पनी लिमिटेड, शिभम सिमेन्ट लिमिटेड, एनआइसी एशिया बैंक, नेपाल लाइफ इन्स्योरेन्स, एनएमबी बैंक लिमिटेड सूर्य लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनी लिमिटेड, प्रभु इन्स्योरेन्स, नेपाल इन्स्योरेन्स र एशियन लाइफ इन्स्योरैन्स लगानीकर्ताको रोजाइमा पर्दै आएका छन् । @अर्थ संसार,

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • शैक्षिक क्षेत्रमा पारेको विकराल समस्याका सवालमा सरकार संचालकहरु चिन्तित नभएको…
  • भैरहवामा मनाइयो चीनको ७१ औं राष्ट्रिय दिवस
  • नेविसंघ द्धारा तिलोत्तमा नगरपालीकाको शिक्षा शाखा शिल
  • सांसद मल्ल द्धारा विर्घाका पहीरो पिडीतलाई आर्थिक सहयोग
  • रूपन्देहीको सियारीमा मेलमिलाप सम्बन्धी प्रशिक्षण
  • अब आफ्नै ठाँउमा केही गर्नुहोस् हामी साथ दिन्छौं नगर प्रबक्ता…
  • टिम नेपो नवलपरासीद्धारा बृक्षारोपण सम्पन्न
  • नयाँ नक्सासहितको पाठ्यपुस्तकको बिक्री खुला गर्न सरकारसँग नेविसंघको माग
  • जि पि के फाउण्डेशन अमेरिकाले निशुल्क दुग्धजन्य पदार्थहरू र फ्रोजन…
  • बुटवलको कोरोना अस्पतालमा एक संक्रमित पुरुषको मृत्यु