प्रजातन्त्र सेनानी कृष्ण बहादुर दर्लामी (केयर सिंह ) को निधन

१५ भाद्र २०७७, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


आलमदेवि । नेपाली कांग्रेसका पुराना नेता प्रजातन्त्र सेनानी कृष्ण वहादुर दलार्मी (केयर सिंह) को ९२ वर्षको उमेरमा मृत्यु भएको छ । वि सं १९८५ मा जन्मनुभएका उहांको सोमवार आफ्नै निवास कालिगण्डकी १ छापडाडामा मृत्यु भएको हो । नेपाली कांग्रेसले सुरु गरेको राणा विरोधी आन्दोलनमा २००४ साल देखि ००७ सालसम्म सकृय सहभागिता जनाएका उहां कांगे्सले संचालन गरेको शसत्र क्रान्तीमा मुक्ति सेनाको रुपमा नौडांडा पश्चिम को कमाण्डर समेत हुनुभएको थियो ।

उहांले लामो समय सुवर्ण शमसेरसंग संगै रहेर पनि काम गर्नु भएको थियो । उहांलाई नेपाली काग्रेस जिल्ला कार्यसमीतीले सम्मान समेत गरेको थियो । लामो समय नेपाली कांग्रेसमा योगदान दिनु भएका उहां कुनैपनी लाभको पदमा रहनु भएन । उहांको पार्थिव शरीरमा नेपाली कांग्रेसका वडा सभापती शमसेर सिंह रानाले नेपाली कांग्रेसको झण्डा ओढाएर अन्तीम श्रद्धान्जली दिनु भएको थियो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • शैक्षिक क्षेत्रमा पारेको विकराल समस्याका सवालमा सरकार संचालकहरु चिन्तित नभएको…
  • भैरहवामा मनाइयो चीनको ७१ औं राष्ट्रिय दिवस
  • नेविसंघ द्धारा तिलोत्तमा नगरपालीकाको शिक्षा शाखा शिल
  • सांसद मल्ल द्धारा विर्घाका पहीरो पिडीतलाई आर्थिक सहयोग
  • रूपन्देहीको सियारीमा मेलमिलाप सम्बन्धी प्रशिक्षण
  • अब आफ्नै ठाँउमा केही गर्नुहोस् हामी साथ दिन्छौं नगर प्रबक्ता…
  • टिम नेपो नवलपरासीद्धारा बृक्षारोपण सम्पन्न
  • नयाँ नक्सासहितको पाठ्यपुस्तकको बिक्री खुला गर्न सरकारसँग नेविसंघको माग
  • जि पि के फाउण्डेशन अमेरिकाले निशुल्क दुग्धजन्य पदार्थहरू र फ्रोजन…
  • बुटवलको कोरोना अस्पतालमा एक संक्रमित पुरुषको मृत्यु