दलित युवा हत्याको विरुद्धमा सिरहाको भगवानपुरमा बिरोध कार्यक्रम

२१ भाद्र २०७७, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


महेश सिंह ,  सिरहा लहान २१ भदौ – सिरहाको भगवानपुर गाउँ पालिकामा शान्तिपुर्ण बिरोध रयालि सम्पन्न भएको छ् । दलित माथी भई रहेको हिंसा र हत्याको विरुद्धमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो। उक्त रयालीमा सयौं महिला र पुरुषहरुको सहभागिता रहेको थियोे । भगवानपुर गाउँ पालिका कल्याणपुर को दलित बस्तिबाट निकालिएको रयाली भगवानपुर बजार परिक्रमा गरी गाउँ पालिकाको कार्यालयको अगाडि गएर स्थानीय सरकारलाई चुनौती दिदै कोण सभामा परीनत गरेका थिए । दिनानुदिन दलित माथी भईरहेको हत्या,अत्याचार सोसन बन्द गर्न भन्दै सरकार विरुद्ध आन्दोलन गरेका छ्न ।

सखुवानानकारकटि गाउँ पालिका अध्यक्ष पदका प्रत्याशि तथा बिसेन्द्र पासमान नेतृत्वका बहुजन शक्ति पार्टीका जिल्ला अध्यक्ष तथा पार्टीका प्रभाव साली नेता देबनारायण राम स्थानीय चुनावमा गाउँ पालिकाका अध्यक्ष पदका समेत उमेदवार र प्रनिनिधि सभा सदस्यको समेत प्रत्यासी रहनु भएका राम पार्टीका केन्द्रिय सदस्य पनि हुन् । दलित माथी भई रहेको हिंसा र हत्या रोकिए न भने हामी सबै दलित एक जुट भएर देश ब्यापी रूपमा सशक्त रुपमा आन्दोलन गर्ने उनले कोण सभा कार्यक्रममा बताए ।

अर्का दलित नेता  भगवानपुर गाउँ पालिकाका दलित अगुवा तथा अध्यक्ष पदका प्रत्यासि रमेन मण्डलको समेत उपस्थिति रहेको थियो । मण्डल बहुजन शक्ति पार्टीका प्रदेश सदस्य समेत रहनु भएका छन। देश भरिमा दुई दर्जन भन्दा बढी दलित चेलीबेटी र युवाहरुको हत्या भएको उनले दुस्ख व्यक्त गर्दै मण्डले कार्यक्रममा सहभागी दलित समुदायका महिला पुरुषहरुलाई सजेत पर्दै कार्यक्रम स्थलमा समपुर्ण मृतक आत्माको चिर शान्तिको कामना गर्दै सहिदहरु प्रति श्रद्धाञ्जली अर्पण गरेका थिए।

सिरहाको लहान नगरपालिका कृष्णटोलि मटियर्वाका रोशन राम ,सप्तरी जिल्लाको त्रिभुवनदेब मण्डल ,सप्तरीका सुक्देब मण्डल बिराटनगरका राकेश ऋषि देब सदा,धनुषाको राजुु सदा,शम्भु सदा,रौतहटका निरंन्जन कुमार राम, सुमित्रा बैठा,बिजय कुमार राम,जाजरकोटका नबराज बिक ,रुपन्देही का अंगिरा पासी लगायतका मृतलाई सहिद घोषणा गर , डिस्पी ज्ञान कुमार महतो लाई लिल्मबन गर ,पीडित लाई न्याय देउ , हत्यारालाई कार्बाहि होस,लगायतका नाराहरु राखी शान्तिपुर्ण रूपमा आन्दोलन गरेको दलित अगुवा तथा बहुजन शक्ति पार्टीबाट भगवानपुर गाउँ पालिका वडा नम्बर १ को अध्यक्ष पदका प्रत्याशी बिन्देश्वर मण्डलले जानकारी दिनुभयो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया