नाई पेशा संकट कालमा हेल्पिङ्ग हैन्ड्स परासीको सहयोग

२५ भाद्र २०७७, बिहीबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


रन्जीत शर्मा– नवलपरासीर २४ भाद्र। बिश्वभर आक्रान्त बनाईरहेको कोरोना भाईरस कोभिड(१९ नेपालमा पनि समुदाय स्तरमा फैलिएको लाई मध्यनजर गर्दै सो रोगबाट निम्तीन सक्ने जोखिम र नियन्त्रणका लागी सरकारले आवाहन गरेको पहिलो र दोस्रो चरणको लकडाउन अर्थात बन्दाबन्दिका कारण सबै भन्दा बढी समस्यामा नाइँ पेसा बन्दै गएको छ । त्यस पेसामा सङ्लन व्यक्तिको दैनिक छाकका लागी समेत समस्यामा परी रहेको छ ।

त्यसै समस्यालाई मध्य नजर गर्दै आज हेल्पिङ्ग हैन्ड्स परासीको सहयोग तथा नाई संघ परासीको सहकार्यमा कोरोनाको महामारीको लकडाउन अवस्थामा नाई पेशा संकटमा परेको बेला आर्थिक रुपले विपन्न रामग्राम नगरपालिका वडा नम्बर ५ बस्ने पोषण प्रसाद नाउँ ९भोला नाउँ लाई छाक टार्न पनि समस्या भएको र यहि अवस्थामा नीजका आमाको देहान्त समेत भएकोले क्रियाक्रम गर्न समेत थप समस्या परेको हुना ले नाईसंघका बिरेन्द्र ठाकुरको पहलमा हेल्पिङ्ग हैण्ड परासीका सहयोगी सन्तोष लम्सालद्वारा पठाइएको सहयोग उपलब्ध गराईएको जानकारी सो संस्थाका संजय कुमार शर्माले जानकारी दिनु भयो ।यो संस्थाले कोरोना महामारीबाट सुरक्षित हुन चेतनामूलक व्यानर राख्ने र स्थानीय संस्थाहरुसंग पनि सहकार्य सहित काम गर्दै आएको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • सामूहिक रुपमा आलु खेती गर्दै दलित महिलाहरु
  • सामुदायिक बिद्यालयका बिद्यार्थिलाई शैक्षिक सामाग्री बितरण
  • तिलोत्तमामा ‘गर्भवतीसँग नगर उप–प्रमुख कार्यक्रम’
  • टिप्परको ठक्करबाट एक जनाको मृत्यु
  • ‘बेटर व्रिक–नेपाल कार्य अनुपालक अधिकृतहरुका लागि कार्यशाला गोष्ठि सम्पन्न’
  • मन्त्री अर्यालद्वारा कोटाकोटमा सामुदायिक भवन तथा मंदिर निर्माणकार्यको शिलन्यास
  • युवा नेता भण्डारीले गरे गुल्मेली विद्यार्थीलाई छात्रावृत्तीमा अध्ययन गराउने घोषणा
  • आज आइतबारको राशिफल
  • रिलायन्स लाइफ इन्स्योरेन्सद्वारा रक्तदान
  • महिलाहरुको सक्रियताले दीगो आर्थिक प्रगती सम्भव : अध्यक्ष गैह्रे