भोलिदेखि आन्तरिक उडान

४ आश्विन २०७७, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं, असोज ४ । वायुसेवा कम्पनीहरुले आन्तरिक उडानमा सबै सिटमा यात्रु राख्न पाउने भएका छन्। जसले गर्दा आन्तरिक उडानको भाडा नबढ्ने भएको छ। असोज ५ गतेदेखि आन्तरिक उडान सुरु हुँदै छ। यसका लागि संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालयले सबै वायुसेवा कम्पनीलाई पत्राचार गरेर उडान सञ्चालन हुने जानकारी दिएको छ। यसअघि मन्त्रालयले भौतिक दूरी कायम गर्न निर्देशन दिएको थियो। त्यस्तै, ५० प्रतिशत मात्रै यात्रु राख्न पाउने उल्लेख गरेको थियो।

तर, यसको वायुसेवा कम्पनीले विरोध गरेका थिए। त्यसपछि भएको छलफलमा सबै सिटमा यात्रु राख्न पाउने सहमति बनेको हो। जसअनुसार, अब भाडा नबढ्ने भएको हो। पहिलो नौ दिनमा थोरै मात्रै उडान हुने भएको छ। यस अघिको तुलनामा २५ प्रतिशत मात्रै उडान गरिने भएको छ। यो अवधिमा सबै विमानस्थलमा उडान हुनेछ। त्यसपछि थप कार्यतालिका आउनेछ। यात्रुको उपलब्धता र वायुसेवा कम्पनीको माग अनुसार थपिने मन्त्रालयले जनाएको छ। आन्तरिक उडानमा स्वास्थ्य सतर्कता भने अपनाउनुपर्नेछ । यसका लागि स्वास्थ्य क्लिनिक पनि राखिने भएको छ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • ‘टिकटक’ बनाउन रेलमार्गमा हिडिरहेका युवाको रेलको ठक्करबाट मृत्यु
  • पूर्वीय दर्शनमा मोक्ष : जीवन हुँदै पाइन्छ कि मृत्युपर्यन्त कुर्नुपर्छ…
  • साहरुखको ‘पठान’को सेटमा लफडा
  • गल्याङ जेसिजको दोस्रो पदहस्तान्तरण
  • जाडोमा किन पिउनुपर्छ पर्याप्त पानी ?
  • ‘नाचिदेउ वसन्ती’को उत्कृष्ट कभर भिडियो बनाउनेलाई एक लाख पुरस्कार
  • प्रचण्ड–माधव समूहको स्थायी कमिटीको बैठक आइतबार बस्ने
  • तिलोत्तमा  मा  जारी दोस्रो उपमेयर रनिङ शिल्ड खुल्ला महिला भलिबलमा…
  • बुटवलमा एउटै छातामुनी सम्पुर्ण सामाग्री पाइने मार्ट संचालनमा
  • तीन दिनभित्र ३० वटा कार्यकारी आदेशमा राष्ट्रपति बाइडेनको हस्ताक्षर