अर्घाखाँचीको मालारानी गाउँपालिका वार्ड नं २ को वीरेन्द्र मा विमा आजदेखी पठनपाठन सुरु

४ आश्विन २०७७, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


दिपेन्द्र खत्री , अर्घाखाँची ।   असोज  – अर्घाखाँची जिल्लाको मालारानी गाउँपालिका वार्ड नं २ गतेरमा रहेको श्री वीरेन्द्र माविले आज देखि वैकल्पिक सिकाई सहजीकरण कार्यविधि  वमोजिम व्यक्तिगत सुरक्षा विधि अपनाई सिकाई सहजीकरण गरि पठनपाठन सुरु गरेको छ।बिधालयमा अर्को सूचना नआउन्जेल सम्म पठनपाठन हुने भएको छ। कोभिड १९को कारण यस बिधालयमा दैनिकी स्कुल खोल्ने,विद्यार्थी भर्ना गर्ने काम भएपनि पठनपाठन भएको थिएन। यस विद्यालयको स्थापना वि।स। २०३०सालमा भएको थियो,भने पछिल्लो समय नेपाल सरकारले बैकल्पिक शिक्षा लागु गरेको भएपनी कोभिड १९ को समय पढाई ५ तरिकाले पढ्न सक्ने निड्य अनुसार, रेडियो, टिभी,अनलाइन, शिक्षक टोल-टोल गएर पढाउने, कम्प्युटर इत्यादि माध्यम पठनपाठन गराउने भनिएपनि यो ठाउँमा भौगोलिकको हिसाबले असुविधा भएको कारण विद्यार्थीलाई सहज तरिकाले पढाउने काम नभएको उक्त बिधालयका शिक्षक प्रदिप बन्जाडेले बताउनु भयो।

विद्यार्थीहरुलाई बिधालय आउनु भन्दा पहिले र बिधालय बाट घर गए लगत्तै साबुनपानीले हात अनिवार्य धुनुपर्ने, माक्स अनिवार्य लगाउनुपर्ने, निड्य गरि बिधालय संचालनमा ल्याईएको हो।उक्त बिधालयमा आज पहिलो दिनमै २८० जना विद्यार्थीको उपस्थिति रहेको थियो। विद्यालयमा बिद्यार्थी बिहान १०स् बजे पुगिसक्नुपर्ने दिउसोको ३० मिनेट हापछुट्टि हुने , साथै भिडभाड हुने कारणले खेल खेल्न बिद्यार्थी लाई बन्चित गरिएको छ,उक्त बिधालय दिउसो २ वजे नै छुट्टी हुने उक्त बिधालयका शिक्षक अनिल आचार्यले वताउनुभयो।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया