राजस्व संकलनमा लक्ष्य हासिल

६ आश्विन २०७७, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


श्रीकृष्ण सिग्देल स्याङ्जा—६ असोज। बन्दाबन्दीका कारण आर्थिक क्षेत्रमा असर परिरहेका बेला स्याङ्जाको वालिङ नगरपालिकाको राजस्व संकलन भने लक्ष्य नजिकै पुगेको छ । नगरपालिकाले गत आर्थिक वर्ष २०७६÷०७७ मा लक्ष्यको नजिकै अर्थात् ९३.५७ प्रतिशत राजस्व संकलन गरेको हो। नगरपालिकाले विभिन्न आयका शीर्षकहरुबाट चार करोड ५० लाख आन्तरिक आम्दानी गर्ने लक्ष्य राखेकोमा चार करोड २१ लाख राजस्व संकलन भएको नगर प्रमुख दिलीपप्रताप खाँणले बताए ।

विश्वब्यापी फैलिएको कोभिड १९ को सङ्क्रमणबाट सिर्जित बन्दाबन्दीमा पनि वालिङमा लक्ष्यको नजिक पुग्ने गरी राजस्व संकलन भएको छ नगर प्रमुख खाँणले भने, “बन्दाबन्दीको असरका बाबजुत पनि लक्ष्यको नजिकै पुग्न सफल भयौैं, नत्र भने लक्ष्यभन्दा बढी राजस्व संकलन हुने अवस्था थियो। राजस्व संकलनमा लक्ष्य हासिल हुनु नगरपालिकाको काम कारवाहिको सफलता मान्नु पर्छ उनले भने ।नगरपालिकाले आर्थिक वर्ष २०७६÷०७७ मा सबैभन्दा बढी घरजग्गाको रजिष्ट्रेशनबाट रु. उनान्नब्बे लाख ५९ हजार १५५ राजस्व संकलन गरेको छ । उक्त शीर्षकबाट नगरपालिकाले रु. एक करोड २० लाख राजस्व संकलन गर्ने अनुमान गरेको थियो ।

नगरपालिकाले सिफारिस दस्तुरबाट रु. ५३ लाख ५८ हजार ७९५, एकीकृत
सम्पत्ति करबाट रु. ४९ लाख १५ हजार ७९५, पूर्वाधार सेवाको उपयोगमा
लाग्ने करबाट रु. ४२ लाख ८७ हजार ४९४, नक्सापास दस्तुरबाट रु. ३२
लाख ४९ हजार ६४५, घरबहाल करबाट रु. ३० लाख ६६ हजार ४५३, अन्य
प्रशासनिक सेवा शुल्क (सरसफाई) बाट रु. १९ लाख ७४ हजार ४७०, अन्य सेवा शुल्क तथा बिक्री (ढुंगा, गिटी, बालुवा) को राजस्व बाँडफाँड भई प्राप्त भएको रु. १८ लाख ५३ हजार ८२० संकलन भएको नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत जीवन ज्ञवालीले बताए । नगरपालिकाले आर्थिक वर्ष २०७५÷०७६ मा चार करोड १२ लाख ५५ हजार ७८७ राजस्व संकलन गरेको थियो । उक्त आ.व. मा घरजग्गाको रजिष्ट्रेशनबाट रु. एक करोड १० लाख ७१ हजार ६४३, सिफारिस दस्तुरबाट रु. ६२ लाख ७९ हजार ३४७, एकीकृत सम्पत्ति करबाट रु. ५३ लाख ८० हजार ८३, नक्सापास दस्तुरबाट रु. ४३ लाख ५६ हजार घर बहाल करबाट रु. ३४ लाख ९२ हजार २३४, अन्य दस्तुरबाट रु. ३० लाख २२ हजार ४२० लगायतका अन्य शीर्षकहरुमा राजस्व संकलन भएको लेखा अधिकृत ज्ञानप्रसाद अर्यालले बताए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • मनाङमा अमेरीकावाट विभिन्न व्यक्तीहरु द्धारा सहयोग
  • बुटवलको कोरोना अस्पतालमा बिहानै २ जनाको मृत्यु
  • नवीन औद्योगिक कदर बहादुर रीता मा.वि. द्वारा मंगलबार नव आगन्तुक…
  • त्रिभुवन विश्वविद्यालय अन्तर्गत वी.ए. पहिलो वर्ष, अँग्रेजी विषयको परिवर्तित पाठ्यक्रमको…
  • आज थप ३०९३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि
  • खाद्य स्वच्छता तथा मासुजन्य पदार्थ विक्री बितरण सम्बन्धी छलफल
  • केक काटेर होइन सामाजिक काम गरेर मनाउनु पर्छ जन्मदिन :…
  • नेपाल विद्यार्थी फोरम (लोकतान्त्रिक) को पूनर्गठित कार्यसमितिको नाम सार्वजनिक, सभापतिमा…
  • कोरोना संक्रमितप्रति जिम्मेवार बन्दै तिलोत्तमा ,शव व्यवस्थापनको जिम्मादेखि निःशुल्क पिसिआर…
  • मिलन र बिछोडको दोसाँध बैगुनी २ बजारमा