स्वास्थ्य कार्यक्रमको वार्षिक समीक्षा सम्पन्न

७ आश्विन २०७७, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


तोलाकान्त बगाले-वालिङ, ६ असोज ।वालिङ नगरपालिका अन्तर्गत स्वास्थ्य कार्यक्रमको आर्थिक वर्ष २०७६÷०७७ को वार्षिक समीक्षा गरिएको छ।स्वास्थ्य शाखाको आयोजनामा भएको समीक्षा कार्यक्रममा बोल्नुहुँदै नगर प्रमुख दिलीपप्रताप खाँणले स्वास्थ्यका क्षेत्रमा देखिएका समस्या तथा चुनौतिहरुलाई समाधान गर्दै अगाडि बढ्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो । उहाँले विश्वब्यापी महामारीकोरुपमा फैलिएको कोभिड १९ को रोकथाम र नियन्त्रणका लागि स्वास्थ्यकर्मीहरुले अंग्रपंक्तिमा रहेर अविछिन्नरुपमा गर्नुभएको सेवा प्रशंसायोग्य रहेको बताउनुभयो ।

“वालिङका नागरिकहरु उपचारकै लागि अन्यत्र जानुपर्ने बाध्यताको अन्त्य गर्ने गरी सुविधासम्पन्न अस्पताल निर्माणको कार्य अगाडि बढिसकेको छ” नगर प्रमुख खाँणले भन्नुभयो, “अब छिट्टै वालिङका नागरिकलाई स्वास्थ्यको पहुँचमा ल्याउने छौं” ।कार्यक्रममा उपप्रमुख कल्पना तिवारीले स्वास्थ्यकर्मीको निरन्तरको खटाईले मात्रै महामारीको सामना गर्न सकिएको बताउनुभयो । उहाँले स्वास्थ्यको विकास र थप ब्यवस्थित गर्नका लागि आवश्यक बजेट विनियोजन गरिएको बताउनुभयो ।

समीक्षा कार्यक्रमबाट प्राप्त भएका सुझावहरुलाई ग्रहण गर्दै गतवर्षमा भएका कमी कमजोरीहरु सुधार गर्दै आगामी कार्यक्रमहरु बनाउनुपर्नेमा उपप्रमुख तिवारीले जोड दिनुभयो ।कार्यक्रममा प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत जीवन ज्ञवाली, शिक्षा शाखा प्रमुख बाबुराम सापकोटा, सामाजिक विकास समिति संयोजक यूगमाया पंगेनीले सुझावहरुलाई आत्मसात गर्दै कार्यान्वयनमा उतार्न जोड दिनुभयो ।कार्यक्रममा स्वास्थ्य शाखा प्रमुख जनस्वास्थ्य निरीक्षक कमलप्रसाद पाण्डेले समीक्षा कार्यक्रमबाट प्राप्त सुझावहरुलाई ग्रहण गर्दै आगामी कार्यक्रमहरुमा कार्यान्वयन गर्दै जाने प्रतिबद्धता जनाउनुभयो ।

 

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • प्रदेश २ मा कोरोनाको उपचार निःशुल्क
  • कैलालीमा तस्करको समूहद्वारा हत्या गरिएका प्रहरी जवानको सम्मानसहित अछाममा अन्त्येष्टि
  • एक दिने गहन अभिमुखीकरण कार्यक्रम बुद्धबार बर्दघाट १२ चौपत्तामा सम्पन्न,
  • तिलोत्तमा सहकारीको साधारण सभा सम्पन्न
  • पहिरोमा परेर ज्यान गुमाएकाको परिवारहरुलाई आठ लाख बढी सहयोग
  • कोरोनाको कहरमा पनि कञ्चन जेसिज सामाजिक सेवा र सम्मानमा निरन्तर
  • पहिलो चरणको मदाने सरसफाइ अभियान सकियो, ७ वटै वडामा गरियो…
  • बाल कलाकार जिया भुषाल अभिनित गायक गोपाल खनालको ‘चित्रेदाई’ सार्वजनिक
  • जन्मदिनको खर्च कटाएर बाबा गुमाएका बच्चाहरूलाई युवा नेता भण्डारीले प्रदान…
  • बलात्कारीलाई फासीको सजाय माग गर्दै सडकमा उत्रिए धुर्कोटका युवा