कञ्चनमा रुपन्देही बन्दको प्रभाव सामान्य

१८ आश्विन २०७७, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


कञ्चन- प्रदेशको स्थायी राजधानी दांगमा हुने नेकपाका दुई अध्यक्ष बिचको औपचारिक सहमती पछि प्रदेश सभामा निर्णयार्थ प्रस्तुत भएपछि आव्हान गरिएको रुपन्देही बन्दको कञ्चनमा सामान्य प्रभाव परेको छ । कञ्चनको मुख्य बजार क्षेत्रहरु बेलभरिया,लौसा, हरैया,थकालीचोक र गरगरे बजारमा ढुवानीको सामान,सार्बजनिक सवारी साधन र निर्माण सामाग्रीका सवारी साधनहरुको आवत जावतमा पुर्ण रुपमा बन्द गरिएका थिए भने मोटरसाइकल,कृषि कार्यका लागि प्रयोग हुने ट्याक्टर,थ्रेसर लगायतका साधनहरुलाई भने आन्दोलनकारीहरुले छुट दिएका थिए ।

नेपाली कांग्रेस कञ्चन गाउ कार्य समितिको नेतृत्वमा भएको कञ्चनको बन्दमा बैंक तथा पसलहरु भने पुर्ण रुपमा बन्द भएका थिए । कञ्चनका मुख्य बजार क्षेत्र गरगरे, हरैया र बेलभरिया गरि तीन स्थानहरुलाई केन्द्र बनाई बन्द गर्न निस्केका नेपाली कांग्रेसका कार्यकर्ताहरुले सवारी चालक तथा सवारी धनीहरुलाई बन्द कार्यक्रमलाई सहयोग गर्न भनि अनुरोध गर्दै सवारी साधन संचालनमा रोक लगगाएका थिए ।

बिहानको समयमा लट्ठी र भाटा सहित बन्द गर्न सडकमा अएका कार्यकर्ताहरु १० बजे पछि भने सामान्य रुपमा सडकम सहभागी भई रुपन्देही बन्द कार्यक्रममा सहभागी भएका थिए । आन्दोलनकारीहरुले गाउ कार्यपालकाको कार्यलय र ५ वटै वडा कार्यलय पुर्णरुपमा बन्द गरेका थिए भने बजार क्षेत्रका पसलहरु छिटफुट रुपमा मात्र खुलेका थिए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • गल्याङ जेसिजद्वारा ७५ जना वृद्धवृद्धालाई सम्मान ।
  • सुमन गुरुङको उपचारका लागि आर्थिक सहयोग !
  • आप्रवासी परिवार हक हित मञ्च पश्चिम नवलपरासी र ईन्द्रेणी समाजिक…
  • सामुदायिक वन उपभोक्ता महासंघ स्थानिय महासंघ सरावल पश्चिम नवलपरासीको बैठक…
  • रूवाएर “कहिलै आँखा नभिजाउने” भन्छिउ – गजल
  • राप्तीमा ८ सहकारीले अनुदानको मल विक्रि वितरण गर्न पाउने
  • कांग्रेस वरिष्ठ नेता पौडेल पक्राउ
  • नेकपा सचिवालय बैठक २० मिनेट बसेर सकियो
  • विजनेश ईन्कुवेशन कार्यक्रमको कार्यालय उद्घाटन उद्यमशिलता बिकासमा योगदान पुग्ने विश्वास
  • रोटरी क्लव अफ बुटवलको २८ औं चार्टड नाइट सामाजिक क्षेत्रमा…