कालीगण्डकी एग्रीकल्चर रिसर्च & टुरिजम बिजनेस प्रालिको फर्ममा इजरायली ग्रेड नाइन केरा हुर्कदै 

२१ आश्विन २०७७, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


मिन थापा मगर – स्याङ्जा : २१ असोज २०७७ , कालीगण्डकी एग्रीकल्चर रिसर्च & टुरिजम बिजनेस प्रालिको कृषि फर्म कालीगण्डकी गाउँपालिका – ३, निरामशिल स्थित झाँकिर्थानमा हुर्केदै गरेको केराको बिरुवा हुन् यिनी । हुर्कदै गरेका केराको बिरूवा अहिले तीन ३ महिनाका भएका छन् ।

रोपेको ९ देखि १२ महिनामा फल दिने भएकाले यसको नाम इजरायली ग्रेड नाइन राखिएको एग्रीकल्चर प्रालिका प्रमुख डोलराज पाण्डेले बताउनुभएको छ। तीन महिना अगाडी एक हजार केराको बिरुवा लगाइएकोमा ५० जति बिरुवा बाहेक अरु सबै बिरुवा हुर्केको पाण्डेले बताउनुभयो। केराको फेंद वरिपरि देखिएका विरूवा मास र भटमासका विरूवा हुन् ।

यसैबिच परम्परागत कृषि प्रणाली सँगसँगै व्यावसायिक कृषिमा पनि स्थानीयले ध्यान दिएमा कृषिबाट मनग्य आम्दानी गर्न सकिने अवसर सिर्जना हुनेमा कुनै संका देखिदैन ।यहि कुरालाई मध्यनजर गर्दै हाल स्थानीय सरकार कालीगण्डकी गाउँपालिकाले पनि कृषिलाई प्राथमिकता राखेर विभिन्न कार्यक्रम गर्दै आइरहेको छ।कृषक पाण्डेले स्थानीय कृषि प्राविधिकहरूबाट आवश्यक प्राविधिक सल्लाह र सुझावको पनि अपेक्षा गरेको बताउनुभएको छ

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • सामूहिक रुपमा आलु खेती गर्दै दलित महिलाहरु
  • सामुदायिक बिद्यालयका बिद्यार्थिलाई शैक्षिक सामाग्री बितरण
  • तिलोत्तमामा ‘गर्भवतीसँग नगर उप–प्रमुख कार्यक्रम’
  • टिप्परको ठक्करबाट एक जनाको मृत्यु
  • ‘बेटर व्रिक–नेपाल कार्य अनुपालक अधिकृतहरुका लागि कार्यशाला गोष्ठि सम्पन्न’
  • मन्त्री अर्यालद्वारा कोटाकोटमा सामुदायिक भवन तथा मंदिर निर्माणकार्यको शिलन्यास
  • युवा नेता भण्डारीले गरे गुल्मेली विद्यार्थीलाई छात्रावृत्तीमा अध्ययन गराउने घोषणा
  • आज आइतबारको राशिफल
  • रिलायन्स लाइफ इन्स्योरेन्सद्वारा रक्तदान
  • महिलाहरुको सक्रियताले दीगो आर्थिक प्रगती सम्भव : अध्यक्ष गैह्रे