रुपन्देहीको कञ्चनमा एक सामुदायिक बन अतिक्रमण

२७ आश्विन २०७७, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


कञ्चन-रुपन्देहीको कञ्चन गाउपालिका वडा नं। ३ र ४ मा रहेको रुद्रपुर धमिनाताल सामुदायिक बन उपभोक्ता समूहको कार्य क्षेत्र र आवादी जग्गाको बिचमा रहेको करिब १५ कट्ठा सार्बजनिक जग्गा ब्यक्तिले अतिक्रमण गरेका छन।यस भन्दा अघि सामुदायिक बन उपभोक्ता समूहको नक्सा भित्र रहेको पछिल्लो पटक उपभोक्ता समूहको कार्ययोजनाबाट लगत कत्ता गरिएको उक्त सार्वजनिक जग्गालाई कञ्चन ३ का भिम थापाले टेक्टरले जोतेर अतिक्रमण गरेको स्थानियहरुको आरोप लगाएका छन। धमिनाताल सामुदायिक बन उपभोक्ता समूहको ब्लक नं।५ अन्तर्गत रहेको उक्त सार्बजनिक जग्गा अतिक्रमण भएपछि स्थानियहरुले सामुदायिक बन उपभोक्ता समूहका प्रतिनीधिहरुलाई जानकारी गराएको र थप अतिक्रमण हुनबाट जोगाएको स्थानियहरुले बताएको छ।

दिन दहाडै सार्वजनिक जग्गा अतिक्रमण गर्ने हिम्मत कसरी भयो र कसको सल्लाहमा सार्बजनिक जग्गा अतिक्रमण गरिएको हो रु भन्दै नाम नखुलाउने शर्तमा प्रल्हाद नाम गरेका एक स्थानिय ९ नाम परिबर्तित०ले आक्रोस ब्यक्त गरे । सामुदायिक बनको क्षेत्रसंग जोडिएको उक्त सार्बजनिक जग्गा अतिक्रमण भएको बारे धमिनाताल सामुदायिक बन उपभोक्ता समूहका अध्यक्ष जित बहादुर क्षेत्रीसंग बुझ्दा उक्त जग्गा बन क्षेत्र भित्र नपर्ने तर सो जग्गा कसैको निजी भोग चलन गरेको नभई सार्बजनिक जग्गा भएको जानकारी भएको बताउनु भएको छ ।
सामुदायिक बन क्षेत्र र आवादीको बिचमा ३२ फुटको कच्ची बाटो र बाटो र आवादीको बिचमा रहेको करिब १५ कट्ठा सार्वजनिक जग्गालाई सो जग्गासं जेडिएको जग्गा आवादी गर्दै आएका भिम थापालाई अतिक्रमण गरेको बारे सामुदायिक बन उपभोक्ता समूहले स्पष्टीकरण लिएको अध्यक्ष क्षेत्रीले जानकारी दिनु भएको छ । उक्त सामुदायिक बन उपभोक्ताको बन क्षेत्रको ब्लक नं। ५ मा पश्चिम क्षेत्रकै चर्चित मन्दिर सुपा देउरालीको मन्दिर प्रतिस्थापन गरिएको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • सामूहिक रुपमा आलु खेती गर्दै दलित महिलाहरु
  • सामुदायिक बिद्यालयका बिद्यार्थिलाई शैक्षिक सामाग्री बितरण
  • तिलोत्तमामा ‘गर्भवतीसँग नगर उप–प्रमुख कार्यक्रम’
  • टिप्परको ठक्करबाट एक जनाको मृत्यु
  • ‘बेटर व्रिक–नेपाल कार्य अनुपालक अधिकृतहरुका लागि कार्यशाला गोष्ठि सम्पन्न’
  • मन्त्री अर्यालद्वारा कोटाकोटमा सामुदायिक भवन तथा मंदिर निर्माणकार्यको शिलन्यास
  • युवा नेता भण्डारीले गरे गुल्मेली विद्यार्थीलाई छात्रावृत्तीमा अध्ययन गराउने घोषणा
  • आज आइतबारको राशिफल
  • रिलायन्स लाइफ इन्स्योरेन्सद्वारा रक्तदान
  • महिलाहरुको सक्रियताले दीगो आर्थिक प्रगती सम्भव : अध्यक्ष गैह्रे