गर्भवती तथा सुत्केरी महिलाहरुलाइ पोषण तथा स्वास्थ्य सामाग्री वितरण

प्रकाशित मिति:

पुर्ण बिश्वकर्मा, गुल्मी, गुल्मीको रेसुङ्गा नगरपालिकाले नगरभित्र रहेका गर्भवती तथा सुत्केरी महिलाहरुलाइ पोषण तथा स्वास्थ्य सामाग्री वितरण गरेको छ  नगरबासीका निम्ति बिबिध कार्यक्रम संचालन गर्दै आएको रेसुङ्गा नगरपालिकाले यस पटक भने सुत्केरी तथा गर्भवती महिलाहरुको स्वास्थ्यलाइ लक्षित गर्दै स्वस्थ आमा- स्वस्थ शिशुू कार्यक्रम संचालनमा ल्याएको छ  गर्भवती महिलालाइ पोषण सामाग्री बितरण गर्दै नगर प्रमुख डिल्ली राज भुसालले उक्त कार्यक्रमको सुभारम्भ गर्नु भएको हो  साथै कार्यक्रमको सुभारम्भ गर्दै नगरप्रमुख भुसालले गर्भवती तथा सुत्केरी महिलाको स्वास्थ्यप्रती रेसुङ्गा नगरपालिका गम्भीर रहेको र थप कार्यक्रम गर्दै जाने बताउनु भयो रेसुङ्गा नगरपालिका स्वास्थ्य शाखाको आयोजनामा संचालित स्वस्थ आमा- स्वस्थ शिशुू कार्यक्रममा एउटा पोषण झोला रहेको छ  र उक्त पोषण झोला भित्र सुत्केरी र गर्भवती महिलाको निम्ति आवस्यक पोषण९अण्डा, आयोडिन नुन, मसला, दाल  तथा स्वास्थ्य सामाग्री ९कोलगेट,ब्रुस,नुहाउने लुगाधुने साबुन,कागियो,मास्क, लगायतका सामग्री राखिएको छ – यसका साथै पोषण झोलामा गर्भवती तथा सुत्केरी महिलाका निम्ति महत्वपूर्ण जानकारीहरु पनि लेखिएको छ

स्वस्थ आमा- स्वस्थ शिशुू कार्यक्रमको बारेमा रेसुङ्गा नगरपालिका स्वास्थ्य शाखा प्रमुख बोम अर्याल सङ्गको कुराकानी जस्ताको तस्तै स
१० कार्यक्रमको खास उदेश्य के होला ?  गर्भवती ,सुत्केरी महिला तथा बच्चाको स्वास्थ्यलाइ मध्य नजर गर्दै कुनै संक्रमण नहोस व पोषणको कमी नहोस ,आमा र बच्चा स्वस्थ रहुन भन्नू हो   २० यो कार्यक्रम आर्थिक रुपले विपन्न गर्भवती तथा सुत्केरीको लागि मात्र हो कि रे।न।पा। भित्रका सम्पुर्ण महिलाको लागि हो यो कार्यक्रम नगर भित्रका सम्पुर्ण गर्भवती तथा सुत्केरी महिलाको लागि हो – ३० यो कार्यक्रम निरन्तर रहन्छ वा क्षणिक समयको लागि होला – यो कार्यक्रम निरन्तर रहन्छ – ४० यसका अतिरिक्त अन्य कार्यक्रमहरु पनि छन ,हामीले यस भन्दा पहिले बाट नै गर्भवती महिलाको निम्ति निशुल्क क्याल्सियम चक्की बितरण गर्दै आइरहेका छौं , त्यस बाहेक महिला सुत्केरी हुने बेलामा सुरक्षित स्थान वा अस्पताल सम्म ल्याउनको निम्ति एम्बुलेन्सको ब्यबस्था गर्दै आएका छौ ,, त्यस्तै सुत्केरी पछि हुने ३ वटा जाचका निम्ति महिला आउन नसक्ने भएमा स्वास्थ्यकर्मीलाइ सम्बन्धित महिलाको घर सम्म पुग्ने ब्यबस्था मिलाएका छौ –  ५० यो कार्यक्रम मार्फत महिलाहरुले कस्तो प्रतिक्रिया दिएका छ्न – खुसी छन ,, यस्ता कार्यक्रमहरु थप भए झन राम्रो हुन्थ्यो भन्ने गर्दछन – रेसुङ्गा नगरपालिकाले सम्पुर्ण नगरबासीको समस्यालाइ मध्यनजर गर्दै बिबिध कार्यक्रमहरु गर्दै आएको छ र नगरबासी पनि नगरपालिकाबाट सम्पादन भएका कार्यहरु प्रती खुसी छन