बेलायतमा फाइजरको खोप १२ देखि १५ वर्षका बालबालिकालाई लगाउन अनुमति

प्रकाशित मिति:

काठमाडौँ– कोभिड–१९ विरुद्धको अमेरिकी खोप फाइजरले बेलायतमा १२ देखि १५ वर्ष उमेरका बालबालिकामा प्रयोगका लागि अनुमति पाएको छ ।बेलायतको औषधि तथा स्वास्थ्य सेवा नियामक एजेन्सी एमएचआरएले बालबालिकामा गरिएको क्लिनिकल ट्रायल सफल भएपछि यो खोपलाई प्रयोगको अनुमति दिएको जनाएको छ । यो खोपलाई यसअघि युरोपेली औषधि नियामक एजेन्सी ईएमए र अमेरिकी खाद्य तथा औषधि प्रशासन एफडीएले केही दिनअघि मात्रै बालबालिकामा प्रयोगको अनुमति दिएका थिए ।

बेलायतको एमएचआरएकी कार्यकारी प्रमुख डा।जुन राइनले बालबालिकामा होसियारीपूर्वक गरिएको क्लिनिकल ट्रायल प्रभावकारी भएपछि फाइजर बायोएनटेकको खोप १२ देखि १५ वर्ष उमेर समूहका बालबालिकालाई लगाउन अनुमति प्रदान गरिएको बताए । उनले यो खोप यो उमेर समूहका बालबालिकामा प्रभावकारी र सुरक्षित रहेको बताए । बेलायतले हालसम्म ६ करोड २० लाख बढी नागरिकलाई कम्तीमा पहिलो डोज खोप दिइसकेको छ । बेलायतमा गत वर्षको डिसेम्बरदेखि नै अस्ट्राजेनिका र फाइजर बायोएनटेकको खोपको प्रयोग हुँदै आएको छ ।–एजेन्सी