विश्वासको मतका विषयमा पछि कुरा गरौँला: नेता नेपाल

प्रकाशित मिति:

काठमाडौँ– एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवालाई विश्वासको मत दिने विषयमा पछि छलफल गर्ने बताएका छन् ।प्रधानमन्त्री नियुक्त भएपछि पहिलोपटक नेता नेपालसँग छलफल गर्न प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा नेपाल निवास कोटेश्वरमा पुगेका थिए ।

वरिष्ठ नेता नेपालको निमन्त्रणामा प्रधानमन्त्री देउवा नेपाल निवास कोटेश्वर पुगेको छलफलमा सहभागी कांग्रेस महामन्त्री पुर्णबहादुर खड्काले जानकारी दिए ।भेटघाटमा वरिष्ठ नेता नेपालले सरकारलाई राम्रो काम गर्न सुझाव दिएको उलने जानकारी दिए ।भेटबारे महामन्त्री खड्काले भने,‘अनौपचारिक रुपमा समसामयिक राजनीतिका बारेमा छलफल भएको हो । विश्वासको मतका विषयमा कुनै छलफल भएन । वरिष्ठ नेता नेपालले पछि छलफल गर्दै जाउँला भन्नुभयो ।’

प्रधानमन्त्री देउवा नेता नेपालको निवासमा पुग्नुअघि महामन्त्री खड्का पुगेका थिए ।महामन्त्री खड्काले विश्वासको मतका विषयमा समेत आगामी दिनमा छलफल हुने जानकारी दिए । उनले भने,‘प्रधानमन्त्री नियुक्त भएपछि पहिलोपटक छलफल भएको हो । आगामी दिनमा पनि छलफल हुन्छ ।’संविधानको धारा ७६(५) अनुसार सर्वोच्चको आदेशमार्फत प्रधानमन्त्री नियुक्त हुँदा वरिष्ठ नेता नेपाल समूहका २३ जना सांसदले देउवाका पक्षमा हस्ताक्षर गरेका थिए ।