नवीनमा “मेरो छनौट मेरो स्वाद” शीर्षक  परियोजना सम्पन

प्रकाशित मिति:

मधुसूदन नेपाल – बुटवलको देविनगर स्थिति सामुदायक विद्यालय नवीन औधोगिक कदर बहादुर रीता माध्यमिक विद्यालयले विद्यार्थीहरुलाइ दैनिक नयाँ नयाँ क्रियाकलाप साथ अध्यन गराउदै आइरहेको छ । पछिल्लो समय बढ्दै गएको कोरोना भाइरसको कारण विद्यालय बन्द भए पनि विद्यार्थीहरुको सिकाइ निरन्तरताको साथ अगाडी बढेको छ। विद्यालयको कक्षा ८  सम्पूर्ण विद्यार्थीहरुले मेरो छनौट मेरो स्वाद” शीर्षक  परियोजना गर्दै आएका छन्  ।विद्यालयले यस अगाडि अन्तर्राष्ट्रिय विद्यालय पुरस्कार (ISA) योजना सम्बन्धित रहि विभिन्न कार्यक्रमहरु गरिरको छ ।  साथै यो प्रोजेक्ट को प्रोजेक्ट लीडर आशिष लामिछानेले गणेश पोखेरेल, तीर्थ राज घिमिरे कुशल पाठकको सहयोगमा सञ्चालन गरेका छन् । 

हामीलाई योजना बारे बताउदै शिक्षक/लीडर आशिष लामिछानेले ” यस परियोजनाको बारेमा हामीले अभिमुखीकरण अनलाइन मोड मा परियोजना दिइएको थियौ । साथै विद्यार्थीहरुको लागी समुदाय र नेपालको  जातीय समूह को परम्परागत खानाको बारे मा सर्वेक्षण र कागज मा आफ्नो गतिविधि प्रदर्शन गरेको थिए । उनीहरुले विभिन्न परम्परागत खानाहरु जस्तै सेलोरोटी, फिनी रोटी, जिलिंगा, नमकीन, खजुरी आदि आफ्नो गतिविधिहरु को एक भाग को रूप मा तैयार गरि बिद्यार्थीहरुको  स्कूल द्वारा आयोजित खाना महोत्सव मा भाग लिन्छन् र शिक्षकहरु र आगन्तुकहरु को लागी आफ्नो बिभिन्न खाद्य वस्तुहरु प्रस्तुत गर्दछन्। आफ्नो देशको खाद्य बस्तु मात्रै नभई उनीहरूले पाकिस्तान र भारतीय संस्कृतिको धेरै खाद्य वस्तुहरु लाई तैयार गरे थिए । अनि भन्छन् हामीले विद्यार्थीहरुलाई समयको माग अनुसार अनलाइन कक्षा को माध्यम बाट विद्यार्थी को लागी धेरै अन्तर्राष्ट्रिय खाद्य वस्तुहरु को बारे मा वर्णन गरीयो र विद्यार्थीहरु इन्टरनेट को मद्दत संग बिभिन्न देशहरु को खाद्य वस्तुहरु को बारे मा जानकारी गरियो । उनीहरुले बिरयानी, आलु पराठा, बर्गर, तरकारी बिरयानी पकौडा आदि जस्ता बिभिन्न अन्तरराष्ट्रिय खाद्य बस्तुहरु आफ्नो परिवारका सदस्यहरुको सहयोगमा तयार पारे। विद्यार्थीहरु मुस्लिम हात गुलाम नबी स्कूल उत्कृष्टता साहिवाल पाकिस्तान को विद्यार्थीहरु संग आफ्नो गतिविधिहरु साझा गरे।दुबै देशका बिद्यार्थीहरु एक अर्कालाई आफ्नो राष्ट्रिय झण्डा संगै स्वागत गर्दछन् र प्रत्यक्ष सत्रहरुमा खाना र संस्कृति आदान प्रदान गर्दछन्।  आफ्नो देश भित्र मात्रै नभई अन्य देशहरु बिचका  दुबै विद्यालयका प्रोजेक्ट लीडरहरुले उनीहरुको चलिरहेको प्रोजेक्टहरुको बारेमा छलफल गरे र उनीहरुको सहयोगी हातको लागी प्रशंसा पत्र आदान प्रदान गरेको थिएमा ।हामीले दुइ देशको बिचको कार्यक्रममा बिद्यार्थीहरुले संस्कृति पोशाकमा बिभिन्न प्लेकार्ड/पोस्टरहरु प्रदर्शन गरे र एक अर्का संग खाना र संस्कृति आदान प्रदान गरेका थिए । बिद्यार्थीहरुले एनलाईन मोडमा प्रोजेक्ट शिक्षकको सहयोगमा सरकारी केटीहरु सामुदायिक मोडेल प्राथमिक विद्यालय कफई पन्जाब पाकिस्तान का विद्यार्थीहरु संग खाना र संस्कृति बिषयमा आदान प्रदान गरे । “

उनीहरुले  आन्तरिक परीक्षा पेपर राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय खाना संग सम्बन्धित परियोजना संग जोडिएका केहि प्रश्न सहित तयार गरि विद्यार्थी गतिविधिहरु ब्यानर मा छापिएको थियो र आगन्तुक को लागी स्कूल परिसर मा प्रदर्शन गरीएको छ सबै गतिविधिको रिपोर्ट तयार गरी अथिति  कोलाज, बुटवलका प्रबन्ध निर्देशकलाई प्रस्तुत गरियो। साथै आशिष केसी, आतिथ्य कलेज, बुटवलका प्रबन्ध निर्देशकले परियोजना प्रमुखलाई प्रशंसा पत्र हस्तान्तरण गरेका थिए ।  अन्त्यमा परियोजनाको सम्पुर्ण विद्यार्थीहरुको जानकारी पैसी उनीहरुको मूल्यांकन गर्दै मूल्यांकन भार गरि अविभावक सँग केहि सोधपुछ पनि गरेको जानकारी शिक्षक कुशल पाठकले जानकारी दिए  ।  कक्षा ०८ का बिद्यार्थीहरुको संलग्नता संगै उक्त परियोजना  सम्पन्न भएको थियो जुन विषय “पेशा, व्यवसायिक र प्राविधिक शिक्षा” को अधीनमा रहेको उनीहरुको विद्यालय पाठ्यक्रम को भागहरु थिए।

  परियोजना जानकारी विवरण