कलाकार निशाको पशुपति आर्यघाटमा अत्येष्टी, दुर्घटनाको छानविन गर्न कलाकार संघको माग

प्रकाशित मिति:

काठमाडौं । कलाकार तथा मोडल निशा घिमिरेको शवलाई आज पशुपति आर्यघाटमा अन्त्येष्टि गरिएको छ । उनको पार्थिव शरीरमा बुबा प्रेमप्रसाद घिमिरेले दागबत्ती दिएका थिए ।आर्यघाटमै उनको पार्थिव शरिरलाई एक घण्टा राखिएको थियो । चलचित्र विकास बोर्ड अध्यक्ष दयाराम दाहाल, कलाकार संघका उपाध्यक्ष तथा प्रवक्ता मोहन निरौला, नृत्य निर्देशक शिव विक, नृत्यकार संघका अध्यक्ष जनक कार्की, कलाकार संघका पदाधिकारी श्रद्धाञ्जली दिन आर्यघाट गएका थिए ।कलाकार संघको झण्डा ओढाएर अन्तिम श्रद्धाञ्जली दिएको कार्यक्रममा कलाकारको उपस्थिती भने न्यून थियो । कलाकर्मीको न्यून उपस्थिति थियो ।

कलाकारको उपस्थिती नै कम भएपनि कलाकार संघका प्रवक्ता निरौलाले दुःख व्यक्त गरेका छन् । साथै उनले भारतको देहरादूनमा भएको निशाको सडक दुर्घटनाको छानविन गर्न सरकारसँग माग गरेका छन् ।‘कूटनीतिक च्यानलबाट उनको दुर्घटनाको छानविन हुनुपर्छ’ उनले भने । नर्भिक अस्पतालमा उपचाररत निशाको निधन बिहीबार साँझ भएको थियो । निधन भएको हो । ३ महिना अगाडि नर्भिक अस्पतालले निशालाई घरबाटै उद्धार गरेको थियो ।

सबै वैकल्पिक विधिबाट उपचार गर्दा पनि उनको स्वास्थ्यमा सुधार नआएको अस्पतालले जनाएको थियो । ठूलो पर्दाको फिल्म ‘मधेसी पुत्र २’, टेलिश्रृखंला ‘डियर जिन्दगी’लगायतका टिभी सिरियलमा उनले अभिनय गरेकी छिन् ।साथै लोक दोहोरी गीत सानु माया हाँसेर बोल, ट्याक्सी मोटर कार, आज निष्ठुरीको फोटोलगायत दुई दर्जन बढी म्यूजिक भिडिओमा पनि काम गरेकी थिइन् ।