कांग्रेसभित्रको गुटको अन्त्य गर्न सभापतिमा मेरो उम्मेद्वारी : शशांक कोइराला

प्रकाशित मिति:

काठमाडौं– नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा शशांक कोइरालाले मुलुकको आर्थिक विकासको आधार जलविद्युत्, पर्यटन र कृषि भएको बताएका छन्।नेपाली कांग्रेस धादिङ–काठमाडौं सम्पर्क समितिले दशैंका अवसरमा आयोजना गरेको ‘शुभकामना आदानप्रदान तथा चियापान’ कार्यक्रममा उनले जलविद्युत्, पर्यटन र कृषिको प्रचुर सम्भावना भएको मुलुक नेपालले सोही चिजलाई उपयोग गरेर विकास गर्नुपर्नेमा जोड दिएका हुन्।

महामन्त्री डा कोइरालाले कांग्रेसभित्रको गुटको अन्त्यका लागि पार्टीको १४औँ महाधिवेशनमा सभापति पदमा उम्मेद्वारी दिन लागेको सो अवसरमा बताए। ‘कांग्रेसलाई एकढिक्का बनाउन म सभापति पदमा उम्मेद्वारी दिन्छु,’ डा कोइरालाले भने।कांग्रेस धादिङका सभापति रमेश धमलाले पार्टीलाई नयाँ सोच र दृष्टिकोणबाट अगाडि बढाउन आवश्यक रहेकोमा जोड दिए। ‘कांग्रेसले पार्टीको नीति, सिद्धान्त र आदर्श विना कसैसँग सम्झौता गर्नु हुँदैन,’ उनले भने। जनतालाई कांग्रेसप्रति ठूलो भरोसा र विश्वास रहेको उनको भनाइ थियो।

कांग्रेस धादिङका पूर्वसभापति एवं पूर्वसांसद रामनाथ अधिकारीले पार्टीभित्र संस्कारको राजनीति हराउँदै गएको बताए। कांग्रेस पार्टीको सिद्धान्त र विचार विपरित अगाडि बढेको उनको भनाइ थियो।