नेपाल गणित समाज नेपालको सातौ राष्ट्रिय सम्मेलन बुटवलमा

२९ पुष २०७५, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
3 Shares


बुटवल / नेपाल गणित समाज नेपालको सातौ राष्ट्रिय सम्मेलन बुटवलमा शुरु भएको छ । पौष २८ गते देखि शुरु भै माघ १ गतेसम्म चल्ने सो सम्मेलनका लागि भारत तथा नेपालका गरि २५० बढि प्राध्यापक तथा गणित विषयका प्रोफेशर हरुको सहभागिता रहने स्थानिय आयोजकका तर्फ बाट संयोजक गोपाल आचार्यले बताए । पछिल्लो समय एउटा रिपोर्टका आधारमा शैक्षिक बिषयबाट गणितलाइ हटाउन खोजेकोप्रति आपत्ति जनाउदै गणित बिना कुनै बिज्ञान तथा दर्शनको औचित्य नभएको सो सम्मेलनमा सहभागीहरुले जोड दिएका छन् ।

नेपाल गणित समाजका केन्द्रिय अध्यक्ष डा चेतराज भट्ट , काठमाण्डौ युनिभर्सि्टिका डा कन्हैया झा , स्कुल अफ म्याथ म्याटिक्सका डा प्रकाश मान बज्राचार्य , जिबन काफ्ले , लगायतले बोल्दै बिज्ञान र प्रविधिको आधार गणित भएकाले यसबाट देशको समृद्दी सम्भव रहेकोमा जोड दिएका छन् । भावी पिढीलाई कमजोर बनाउने देशलाई समृद्दीतर्फ अघि बढाउने भन्ने कुरामा सरकार गम्भीर हुनुपर्ने सो सम्मेलनमा बक्ताहरुले बताएका छन् । बुटवल बहुमुखी क्याम्पसमा ४ दिनसम्म चल्ने सो सम्मेलनको अनुमानित लगानी २० लाख रहेको आर्थिक संयोजक पिताम्बर तिवारीले बताए । ७ सय प्रोफेशर तथा प्राध्यापक हरु सदस्य रहेको नेपाल गणित समाज नेपालको बुटवलमा आयोजित सम्मेलनमा गणित विषयका बारेमा १०७ कार्यपत्र प्रस्तुतगर्ने स्थानिय आयोजकका तर्फबाट प्रचारप्रसार संयोजक तुलसी प्रसाद सापकोटाले बताए ।

सम्मेलनको बिहान प्रदेश न ५ का सामाजी बिकाश मन्त्रि सुदर्शन बरालले उद्घाटन गरेका छन

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया