ईश्लामिक स्टेटविरुद्ध अन्तिम कारवाही सुरु

२७ माघ २०७५, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
32 Shares


एजेन्सी \ अमेरिकासँगको गठबन्धन रहेको सिरियाली सेनाले ईश्लामिक स्टेट विरुद्ध अन्तिम युद्ध सुरु गरेको घोषणा गरेको छ । सिरियामा आईएसको बांकी अस्तित्व एक साता भित्र समाप्त पार्ने अमेरिकाको घोषणा लगत्तै गठबन्धन सेनाले अन्तिम युद्ध छेडेको हो । सेनालाई फिर्ता बोलाउने अमेरिकाको योजना पछि राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले एक हप्ता भित्र सिरिया, आईएस लगायतका आंतकवादी समुहबाट मुक्त हुने प्रतिबद्धता जनाउनुभएको थियो । गत १० दिनमा सर्वसाधारणलाई सुरक्षित रुपमा आईएस प्रभावित गाउँबाट निकालिएको सिरियाली सेना अधिकारी मुस्तफा बालीले जानकारी दिनुभयो । २० हजार सर्वसाधारणलाई सुरक्षीतरुपमा उद्धार गरिएको उनको भनाई छ । सन् २०१४ देखी मध्य पूर्वी मुलुकमा आफ्नो संघर्ष सुरु गरेको आईएसले सिरियाको मुख्य शहर रक्का र ईराकको मोशुलमा कब्जा जमाएपनि अहिले पकड गुमाईसकेको छ । ईश्लामिक समुहको नियन्त्रणमा रहेका सिरियासँग सिमा जोडिएको ईराकी क्षेत्रमा समेत कार्बाही जारी रहेको रोयटर्सले उल्लेख गरेको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • मृगौला पिडित पल्लीलाई इन्दे्रणी कार्यक्रमबाटै नगद ७ लाख हस्तान्तरण
  • ह्टुवाललाई बुद्ध र जैन दर्शनमा विद्याबारिधी
  • तिलोत्तमा प्रिमियर लिगआजको पहिलो खेलमा रेन्बो ज्ञानोदय गोल्स बिजयी
  • अझै ओझेलमा राजा विरेन्द्रले आषिश लिएको प्रसिद्ध हिले सिद्ध बाबा
  • एनआरएनए अमेरिकाज क्षेत्रिय महिला संयोजकमा उमा कार्की बलियो उम्मेद्वार
  • विवेकशील नेपाली दलको अध्यक्षमा मिलन पाण्डे विजयी
  • सांसद प्रमोद साहलाई जिल्ला अदालत धनुषाद्वारा ४ दिनको म्याद थप
  • बोनीता शर्मा विश्वका प्रेरणादायी महिलाको सूचीमा
  • साउदी अरेबिया मृत्यु भएका कार्कीको शव नेपाल ल्याउन समस्या
  • राष्ट्रपति भण्डारीले दिइन् सम्पूर्ण नेपालीलाई धन्यवाद