बेलायतमा एकै पटक १० नेपाली सम्मानित

प्रकाशित मिति:

लण्डन- बेलायतमा एकै पटक १० नेपाली सम्मानित भएका छन्। नेपाल ब्रिटेन डट कमको ११ औं वार्षिकोत्सवको अवसरमा आयोजित कार्यक्रममा बेलायतका लागि नेपालका राजदूत डा. दुर्गाबहादुर क्षत्री लगायत १० जनालाई सांसद डा. सूर्य पाठकले सम्मान गरे।  राजदूत डा. सुवेदीलाई दशककै कूटनीतिज्ञको उपाधिले सम्मान गरियो। कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि सांसद डा. पाठकले नेपालको विकासको बाधक भनेकै वर्किङ कल्चर (काम गर्ने शैली) भएको बताए। उनले भने, ‘हाम्रो देशमा राति काम गर्ने संस्कार छैन्, दिउँसो मात्र काम गरेर देश बन्दैन्। काम नगरिकन बसेर खायो भने सुख हुन्छ भन्ने मानसिकताको अन्त्य नभएका मुलुकमा विकास सम्भव छैन्।’ विदेशमा बस्ने नेपालीका लागि संविधानमा नागरिकतासम्वन्धी प्रस्ट व्यवस्था गरेको बताउदैं उनले भने, ‘नेपालमा सम्पत्ति जोड्न कुनै कानुनीले रोक्दैन्। कार्यक्रममा सम्मानित हुने व्यक्तित्वमा डा. पदम सिम्खडा, टोल खाम्चा, कृष्णकुमार राई, ज्ञाम गुरुङ, दिपक श्रेष्ठ, मीन गुरुङ, कमलराज खनाल, कृष्ण ढकाल, जीव बेल्बासे र जसिता गुरुङ रहेका छन्। कार्यक्रममा राजदूत डा. सुवेदी, एनआरएन पूर्वअध्यक्ष सूर्य गुरुङ, शिवजी श्रेष्ठ, डा. पदम सिमखडा, कृष्णकुमार राई, नारायण गाउँले, काउन्सिल थोमश स्टिफिन लगायतले शुभकामना दिएका थिए।कार्यक्रममा सुस्त मनस्थित भएका बालबालिकासम्बन्धी काम गर्दै आएका आइना बर्कीले परियोजनाबारे कार्यपत्र प्रस्तुत गरेका थिए।