बुद्ध मावलीमा ‘देवदह मणिदीप धाम’ बन्ने

१० फाल्गुन २०७५, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
40 Shares


बुटवल – प्रदेश ५ को रुपन्देहीमा बहुउपयोगि गुरुयोजना सहितको देवदह मणिदीप धाम बन्ने भएको छ ।झण्डै ७ करोड लागतमा बन्न थालेको धाममा जेष्ठ नागरिक मिलन केन्द्र, अतिथी गृह ‘धर्मशाला’, ब्यापारिक सटर, बाल उद्यान, भजन मण्डलीहल लगायतका भौतिक संरचनाहरु निर्माण गरिने भएको छ । स्थानीय दुर्गा प्र्रञ्चायतन मन्दिर संरक्षण समितिले निर्माण गर्न थालेको मणिदीप धाम आउने ५ वर्ष्भित्र निर्माण सम्पन्न गर्ने गरि निर्माणको काम बिहीबारदेखि सुरु गरेको हो ।

देवदह शितलनगर चोक उत्तरको १० कट्ठा बढी जग्गामा विस २०८० भित्र बहुउपयोगि गुरुयोजना सहितको देवदह मणिदीप धाम बन्ने भएको हो । दश कट्ठा क्षेत्रफलमा बन्न थालेको मणिदीप धाम भित्र दुई करोड ५० लाखको जेष्ठ नागरिक मिलन केन्द्र, एक करोड ८० लाखको अतिथी गृह धर्मशाला, ३५ लाखको आकर्षक बगैचा, ३० लाखको पुजारी घर, ५० लाखको ब्यवसायिक सटर भवन, १५ लाखको भजन मण्डलीहल, १६ लाखको आकर्षक प्रबेश द्वार, ९ लाखको बाल उद्यान लगायतका संरचनाहरु बन्ने भएका हुन् ।

मणिदीप धाम भित्र पार्किङ्ग स्थल, ढकल निकास, शिस महल, पिउने पानी टंकी लगायतका अन्य विभिन्न खाले संचरनाहरु पनि निर्माण गरिने छ ।त्यसका लागि अहिले ६ करोड ७५ लाखको बजेट अनुमान गरिएको दुर्गा प्र्रञ्चायतन मन्दिर संरक्षण समितिका अध्यक्ष रमेशचन्द्र रेग्मीले जानकारी दिए । मणिदीप धाम निर्माणका लागि यस अघि संचालन गरेको महायज्ञबाट समितिले ७८ लाख संकलन गरिसकेको र धाम निर्माण सम्पन्न गर्नका लागि बाँकी रकम विभिन्न संघसंस्था र ब्यक्तिसँग सहयोग संकलन भइ रहेको समेत अध्यक्ष रेग्मीले बताए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • पत्रकार शिवाकोटीको सुरक्षामा ध्यान दिन महासंघको आग्रह
  • खर्च कम गर भने पछि श्रीमतीले गरिन् सम्बन्धबिछेद
  • राष्ट्रियसभामा वामदेवको ‘प्रबेश’ ,युवराज बाहिरिँदै
  • कोरोनाभाइरस मार्न भन्दै चीन गएकी राखी सावन्त ‘प्रभू’को शरणमा पुगेपछि…{भिडियो…
  • पोखरामा डुंगा पल्टिँदा बेपत्ता भएका सुमित लुइँटेल मृत फेला
  • नेपाली क्रिकेटमा पुबुदु दासानायकेको पुनरागमन
  • राष्ट्रपति भण्डारीका लागि सार्वजनिक बिदा
  • ‘माफ गर बहिनी, केक बोक्ने’ हेलिकप्टरले तिमीलाई बोक्न सकेन !
  • वामदेवलाई राष्ट्रिय सभा सदस्य मनोनित गर्न सरकारलाई नेकपाको सिफारिस
  • मुख्यमन्त्री स्वास्थ्य परीक्षण कार्यक्रम अब १५ अस्पतालमा