हरियो रेल चढेर किम जोङ भेट्न पुगे ट्रम्पलाई

१२ फाल्गुन २०७५, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
43 Shares


बुटवल – उत्तर कोरियाका नेता किम जोङ्ग उन अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पसँग भेटवार्ता गर्न भियतनाम प्रस्थान गरेका छन् । उनी रेल चढेर भियतनामको हनोइ प्रस्थान गरेको र शनिबार चीनको सीमा शहर डाङडोङ पुगेका हुन् । ट्रम्पसँग भेटवार्ता गर्न किम आफ्नी बहिनी किम यो जोङ्ग, पूर्व जनरल किम योङ्ग चोल र आफ्ना निकटवर्तीहरुसहित रेल चढेर भियतनाम प्रस्थान गरेको बताइएको छ ।

भियतनाममा आगामी बुधबार र बिहीबार ट्रम्प–किम दोस्रो शिखर वार्ता हुँदैछ । उनीहरुबीच पहिलो ऐतिहासिक शिखर वार्ता सिंगापुरमा भएको थियो । पहिलो वार्तामा कोरियालीप्रायद्वीपलाई आणविक अस्त्रमुक्त बनाउने सहमति भएको थियो । तर, सहमति कार्यान्वयन नभइरहेको बेला हुन लागेको दोस्रो शिखर वार्तालाई चासोका साथ हेरिएको छ । विश्वको ध्यान अहिले ट्रम्प र किमबीच भेटवार्ता हुने भियतनाममा केन्द्रित भएको छ ।

सिंगापुर वार्तामा भएका सहमति कार्यान्वयनमा भियतनाम वार्ता केन्द्रित हुने दुवै देशका अधिकारीहरुले बताएका छन् । पहिलो वार्तामा भएका सहमति कार्यान्वयनका आधार भियतनाम वार्ताले निर्माण हुने अपेक्षा गरिएको छ । दोस्रो भेटवार्ता अगाडि ट्रम्प र किमबीच पत्र आदानप्रदान भएको थियो । ती पत्रहरुमा निकै सुन्दर र मिठा शब्द प्रयोग गरिएको चर्चा मिडियाहरुमा भएका छन् । त्यसलाई पुष्टि गर्दै ट्रम्पले गत सेप्टेम्बरमा भनेका थिए, ‘हामी प्रेममा परेका छौं । किमले मलाई अति सुन्दर चिठ्ठी लेखेका छन् ।’ बीबीसीबाट

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • जनता र जनप्रतिनिधि नचिन्ने अर्थमन्त्रीले जनभावना बुझ्न नसक्ने नेता कण्डेलको…
  • महामारीको दोस्रो छाल पहिलो भन्दा पनि घातक हुन सक्छ-डब्ल्युएचओ
  • कोरोनालार्ई परास्त गरि नवलपरासीका पहिलो कोरोना संक्रमित सहित ३ जना…
  • लकडाउन प्रभावित परिवारलाई राहत वितरण गर्दै अभियानता चौधरी
  • नेपाल शिक्षक संघद्धारा गलकोट नगरपालिकाको राहत कोषमा दश हजारको चेक…
  • दशगजामा सडक निर्माण कार्य अबिलम्ब रोक्न भारतलाई चेतावनी
  • समाजवादी र राजपाले दर्ता गराए संविधान संशोधन प्रस्ताव
  • माछा मार्ने कारवाहिमा
  • पश्चिम नवलपरासीको सरावलमा १ जनामा कोरोना संक्रमित, जिल्लामा संक्रमित ६…
  • प्रेस काउन्सिल नेपालद्वारा गरिएको मिडियाको विश्वसनीयतासम्बन्धी सर्भेक्षण प्रतिवेदन हस्तान्तरण