रिपोर्टिंग गर्न पुगेका पत्रकार कुटिए

१२ फाल्गुन २०७५, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
2 Shares


काठमाडौँ /नेपाली कांग्रेस केन्द्रीय कार्यालयमा रिपोर्टिङ गर्न गएका पत्रकारहरु कुटिएका छन् । पत्रकारहरु केशव साउद र सुनिता डंगोल कांग्रेस कार्यालयमा प्रहरीबाट कुटिएका हुन् । बाह्रखरीका साउद र नागरीकका डंगोल कांग्रेस कार्यलयमा कुटिएका हुन् ।नेपाली कांग्रेसका दुई पक्षिय विद्यार्थीहरु बिच झडप हुने क्रममा रिपोर्टीङमा रहेका पत्रकारहरुले कुटाइ खाएका हुन् । नेविसंघमा ३२ वर्षे हदबन्दी हटाउनुपर्छ भन्ने पक्ष र विपक्षमा रहेका हरुको साँढे जुधाइमा पत्रकारहरु च्यापिदै कुटाइ खाएका हुन् ।यसैक्रममा नेपाली कांग्रेसको केन्द्रीय कार्यालय भने रणमैदान बनेको छ । सभापती शेरबहादुर देउवा पक्ष र गैर देउवा पक्ष विद्यार्थी बिच झडप भएपछि केन्द्रीय कार्यालय रणमैदान बनेको हो ।

नेविसंघमा ३२ वर्षे हदबन्दी हटाउनुपर्छ भन्ने पक्ष र विपक्षमा दुई समुह जुलुससहित पार्टी कार्यालयमा पुगेको थियो । हदबन्दीको पक्षधरको नेतृत्वमा निवर्तमान उपाध्यक्षद्वय रामप्रसाद अधिकारी र डिल्लीराम सुवेदी थिए भने विपक्षमा पूर्व उपाध्यक्ष ऋषिकेशजंग शाहको नेतृत्वमा पार्टी कार्यालय पुगेका थिए । दुवै तर्फको जुलुस आएसँगै ऋषिकेशजंग शाहको नेतृत्वमा रहेको समुहले अर्को पक्षमाथि एकाएक सांघातिक आक्रमण गरेपछि झडप स्थिति बनेको उपाध्यक्ष अधिकारीले बताए ।झडपका क्रममा १५ जनाभन्दा बढी घाइते भएको नेविसंघका निवर्तमान उपाध्यक्ष सुवेदीले जानकारी दिए । उनका अनुसार आतइबार बिहान एक पक्षले कार्यालयको पूर्वी गेट क्षेत्रमा र अर्को पक्षले पश्चिमी गेटमा जुलुस निकाल्ने सहमति भएको थियो ।

पार्टीका महामन्त्री पूर्णबहादुर खड्का र कांग्रेस पार्टी सचिव प्रदीप पराजुलीसँग समेत सल्लाह गरेर आफ्नो असहमति र दबाब कार्यक्रम गर्न स्थान तोकिएपनि आफुहरु माथि नियोजित आक्रमण गरिएको अधिकारीले आरोप लगाए । ‘बिहानको सो सहमति भइसकेपछि पनि जुलुसको क्रममा बाहिरी गुण्डा लगाएर आक्रमण गरिनु निन्दनीय छ’, अधिकारीले भने ।देउवा निकट रहेका शाह पक्षधर समुहको आक्रमणमा परि विद्यार्थी नेता दिपेन्द्र क्षेत्री, रत्नहरी ढुंगेल लगायत घाइते भएका छन् । दुई पक्ष बिच झडप भएसँगै प्रहरीले लाठि चार्ज गरेको छ । प्रहरीले लाठि चार्ज गर्दा नेविसंघका कयौ विद्यार्थीहरु घाइते भएका छन् । कांग्रेस केन्द्रीय समितिको बैठक बस्नु अगाडि यो अवस्था सृजना भएको हो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • अन्तत : सरकारले भोली बिहिबार देशभरी सार्वजनिक विदा दिने
  • सुकीद्वारा रोहिंगिया मुसलमान नरसंहारको आरोप अस्वीकार
  • बुटवल बहुमुखि क्याम्पसको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम सुरु
  • गैडहवा गाउँपालिकाले अपाङगता पहिचान गरी दियो परिचय पत्र
  • गुठी विद्येयक छिट्टै अघि बढाउँछौं : मन्त्री अर्याल
  • हिसान जिल्ला स्तरीय वक्तृत्वकलाको उपाधी मणिमुकुन्दका सेजललाई
  • सहज परियोजना सल्लाहकार समितिको बैठक सम्पन्न
  • पशुपति क्षेत्रमा राख्न भारतबाट ल्याइएका मूर्ति मुलभट्टको निवासमा
  • यहुदीलाई ‘राष्ट्रियता’ को व्याख्या गर्ने कार्यकारी आदेशमा हस्ताक्षर गर्दै ट्रम्प
  • पूर्व अर्थमन्त्री डा. रामशरण महतको पुस्तक सार्वजनिक