मसलन्द तथा शैक्षिक सामाग्री व्यवसायीलाई प्रशिक्षण

१९ फाल्गुन २०७५, आईतवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
28 Shares


बिन्दु थापा /बुटवल – व्यवसाय व्यवस्थापन एवं प्रवद्धनका लागि भन्दै व्यवसायीलाई प्रशिक्षण दिइएको छ । मसलन्द तथा शैक्षिक सामाग्री उद्योग संघ ५ नम्बर प्रदेश समितिले आफू मातहतका उद्योगी तथा व्यवसायीलाई आज बुटवलमा प्रशिक्षण दिएको हो । तालिमको एक कार्यक्रमका बीच नेपाल मसलन्द शैक्षिक सामाग्री उद्योग संघका निवर्तमान अध्यक्ष सुनिल गोपाल श्रेष्ठले उद्घाटन गर्नुभयोे । उद्घाटन कार्यक्रममा बोल्दै उहाले व्यवसायको दिगो व्यवस्थापनका लागि आवश्यक सीप सिकाउन कार्यक्रम आयोजना गरेको बताउनुभयो । अहिलेको समय प्रतिश्पर्धाको रहेको भन्दै स्वच्छ प्रतिश्पर्धाका लागि गुणस्तर र क्षमता विकासमा सम्झौता गर्न नहुने बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा विशिष्ट अतिथि केन्द्रीय प्रशिक्षण विभागका संयोजक शिवराज लामिछानेले व्यवसाय संचालबारे विधि र प्रक्रिया नजान्दा हुदै गएको क्षति घटाउन यस्ता प्रशिक्षण कार्यक्रम चलाएको बताउनुभयो । कुन आधारमा कर तिर्ने र जम्मा गर्ने भन्ने समेत नजानेको बताउदै उहाले अब यस्ता कुरालाई संघ आफैले सिकाउदै जाने जानाकारी दिनुभयो । एक दिने व्यवसाय व्यवस्थापन एवं प्रवद्धन र कर तथा लेखा व्यवस्थापन प्रशिक्षण कार्यक्रम संघका प्रदेश ५ अध्यक्ष कमल भण्डारीको अध्यक्षतामा भएको थियो । जसमा केन्द्रिय सदस्य मेखबहादुर अधिकारी, लक्ष्मण न्यौपाने, रुद्र सुवेदी लगायतले व्यवसाय व्यवस्थापनबारे बताउनुभएको थियो ।

कार्यक्रममा औद्योगिक व्यवसाय विकास प्रतिष्ठानका मुकुन्द ज्ञवाली, नेपाल धितोपत्र बोर्डका सदस्य बाबुराम भण्डारी र रामशरण गिरीले सहजीकरण गर्नुभएको थियो । बुटवल क्षेत्रीय समिति सहआयोजक रहेको कार्यक्रममा समिति संयोजक नारायण प्रसाद न्यौपाने र प्रदेश ५ का कार्यकारी सदस्य श्रवण कुमार जयसवालले व्यवसाय संचालनमा हुने समस्याबारे बताउनुभएको थियो । कार्यक्रममा प्रदेश ५ का १२ जिल्लाका करिब ५० जना उद्योगी एवं व्यवसायी सहभागी थिए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • गुल्मीको धुर्कोटमा जिल्ला प्रशासन कार्यालयको प्रशिक्षण कार्यक्रम सम्पन्न
  • बल्ल गर्यो सरकारले सहि समयमा सहि काम : भारतीय नागरीकको…
  • अक्षयकोषको रकमले गंगा प्राथमिक विद्यालयमा शैक्षिक सामग्रीहरु वितरण
  • परमात्मा ,ईश्वरको साम्राज्य कहाँ छ ?
  • योग मानव मस्तिष्कको बृद्धि विकासमा महत्वपूर्ण
  • गलत तरिकाले सिन्दुर लगाउँदा हुन सक्छ धनको क्षति
  • सिन्दुर को महत्व के छ? हेर्नुहोस महत्व यस्ता छन
  • गौतम बुद्धले नै गरेका थिए ७ वर्गका श्रीमतीको वर्णन 
  • नेपाली चलचित्र क्षेत्रमा पर्यो अर्को बज्रपात: चलचित्र बिकास बोर्डका अध्यक्ष…
  • सोमबारको दिन पशुपतिनाथ मन्दिरको दर्शन गरि आजको राशिफल हेर्नुहोस जय…