बजारको फोेहोर उठाउन गाउँपालिका प्रमुख आफै अघि सरे पछि …..

२७ फाल्गुन २०७५, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
0 Shares


अर्खावाङ्ग गुल्मी /बिहानै एउटा टोली बजार सरसफाईको लागि आह्वान गर्दै अगाडि बढ्यो । बजार आसपासका स्थानीय हुरुरु भेला भए । हातमा डोको लिएर फोहोर टिप्दै गर्दा मालिका गाउँ पालिका प्रमुख रित बहादुर थापा बग्दै गरेको नालीबाट फोहोर निकाल्दै थिए । फोहोर नियन्त्रणको लागि अनुरोध गर्दै उनले भन्दै थिए ‘यस्तै फोहोर भए यसलाई अब फोहोर बजार घोषणा गर्नुपर्छ ।’

उनीसँगै उत्तिकै सक्रिय देखिन्थे वडा नं ४ का वडा अध्यक्ष हिरालाल अर्याल, पोलमा फोहोर राख्ने डोको झुण्डाउन व्यस्त उनले स्थानीयसँग फोहोर थोपर्ने डम्पिङ्ग साइडको व्यावस्था गर्ने पनि बताए । उनले वडाको फोहोर व्यवस्थापनको लागि आजै निर्णय गरेर काम गर्ने समेत बताए । फोहोर टिप्दै गरेका गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत लेखनाथ पोखरेलले सवै वडाका टोल तथा सार्वजनिक स्थलमा फोहोर व्यवस्थापनका लागि डोको राख्ने व्यवस्था गर्न लागिएको बताए । ‘सरसफाई कार्य नियमित हुन्छ तर सधै हामी नै जुट्छौ भन्ने छैन, त्यसको लागि हामीले बानी बसाल्ने काम मात्र गर्ने हो ’ टोलीसँगै रहेका पालिकाका स्वास्थ्य संयोजक बसन्तराज भुसालले भने ।

गाउँ पालिकाको तेस्रो स्थापना दिवसमा आयोजना गरिएको सरसफाई कार्यक्रमको समापन गर्दै प्रमुख रित बहादुर थापाले बजार टोल सरसफाई मात्र हैन , व्याक्तिगत सरसफाई तथा व्यावसायलाई नियमन गर्न समेत पालिकाले पहल गर्ने बताए । कार्यक्रममा बिभिन्न संघसंस्थाका प्रतिनिधि, कार्यालय प्रमुख र स्थानीयको सक्रिय सहभागिता थियो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • हरेक महिलाले राख्छन् पुरुषबाट यस्तो अपेक्षा
  • जागिरमा कसरी सफलता पाउने ? राशि अनुसारको गुडलक टिप्स हेर्नुहोस
  • प्रधानमन्त्री ओलीको मिर्गौला कार्यक्षमतामा ह्रास
  • बिनादर्ताका हजार भन्दा बढी औषधि बजारमा, फिर्ता गर्न चेतावनी
  • स्वतन्त्रता दिवसका दिन अफगानिस्तानमा श्रृङ्खलाबद्ध बम विष्फोट
  • गणेश भगवानको दर्शन गरि आजको राशिफल हेर्नुहोस
  • बुद्धमुर्ती तोडफोड प्रकरण: डिएसपीको होइन एआइजीको नेतृत्वमा छानबिन टोली गठन…
  • देश समाज र जनताको भावना बुझेर काम गर्ने एक मात्र…
  • रवि लामिछानेसहित तीनैजनासँग लिइयो बयान
  • पुडासैनी मृत्यु प्रकरण : निर्दोष नपरुन्, दोषी नछुटुन् – कांग्रेस