गैरआवासीय नेपाली संघ अमेरिकाको निर्वाचनमा उपाध्यक्ष पदमा कृष्ण जिवी पन्थको उमेरद्वारी

४ चैत्र २०७५, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
45 Shares


अमेरिका –गैरआवासीय नेपाली संघ राष्ट्रिय समन्वय परिषद अमेरिकाको २०१९(२०२१ निर्वाचनमा कृष्ण जिवी पन्थले उपाध्यक्ष पदमा उम्मेदवार घोषणा गरेका छन्। तनहुं जिल्लाको घांसीकुवामा जन्मिएका पन्थ नेपाल हुँदै देखि सामाजिक कार्यमा सक्रिय व्यक्तित्व हुन् । नेपालमा रहंदा समाज कल्याण मन्त्रालयको सहयोगमा युसेप नेपालद्वारा संचालित नेपालको पहिलो बाल सुधार गृह, सानोठिमी, भक्तपुरमा संयोजकको रुपमा काम गर्नु भएको थियो ।

बाल सुधार गृह नेपालका विभिन्न अभियोगमा जेलबन्दी बिताईरहेका १८ वर्ष भन्दा मुनिका बालबालिकाहरुलाई जेलबाट मुक्त गरी सुधारगृहमा राखी शिक्षा, स्वास्थ्य, बालअधिकार पैरवी तथा सामाजिक पुनस्थापन जस्ता गहन सवालहरुमा काम गर्ने संस्था हो । उहाँले यो परियोजना स्वीकृत, संचालन तथा कार्यन्वयनका साथै कुशल व्यवस्थापकको रुपमा एक दशकसम्म नेतृत्वदाई भूमिका निर्वाह गर्नु भएको थियो । साथै नेपालको युनेस्को अभियानूमा सक्रिय भूमिकामा रहनु भएको थियो । त्यसैगरि नेपालमा भएका हरेक प्रजातान्त्रिक आन्दोलनहरुमा उहाँको विशेष योगदान रहेको थियो ।

अमेरिका आएपछि पन्थ डिसी महानगर क्षेत्रमा ब्यबसाय गर्दै आएका सरल स्वभावका व्यक्ति हुन्। नेपालीहरुका विभिन्न संघ(संस्थाहरुमा नजिक रहेका पन्थ गैरआवासीय नेपाली संघको अभियानमा पनि उत्तिकै रुपमा सकृय छन्। निर्वाचनमा आकांक्षी पन्थले आफ्नो क्षेत्रमा घर(दैलो नै गरेर सदस्य बन्न प्रेरित र सहयोग गरेका थिए। पन्थका आफन्त, साथी र सपोर्टहरुले अमेरिकाको थुप्रै शहरहरुमा उनको सपोर्टमा सदस्यहरु बन्न प्रेरित गरेको र बनाएको खबर प्राप्त भएको छ।उहाँले बाल्टिमोरको हिन्दु(बुद्ध मन्दिर स्थापनाका लागि चालिएको महाअभियानमा व्यक्तिगत तथा सामुहिक रुममा ठुलो योगदान गरेका थिए । हाल उनी सो मन्दिरका ट्रष्टी समेत रहेका छन् । त्यसैगरी उहाँले बाल्टिमोर एसोसीयसन अफ नेपालिज इन अमेरिका ९बाना ० को सामुदायिक भवन बनाउन समेत सहयोग गरेका थिए। पन्थ बानाको सल्लाहकार तथा सामुदायिक भवनको ट्रष्टी हुन्। समाजसेवी भावनाका पन्थले नेपालमा बिधालय, बालसुधार गृह तथा बृद्धाश्रमहरुलाई सहयोग गर्दै आइरहेका छन्। हाल नेपालीहरुलाई ूव्यवसायको स्वामित्व आफैं लिउूँ भन्ने अभियानका साथ इण्टर्प्रेनरको रुपमा अगाडी बढ्न उत्प्रेरित गर्दै आएका छन। उनले सामान्य र थोरै लगानीमा पनि पार्टनर बनाएर उनीहरुको मनोबल बढाउंदै लगेका छन्। समाज मिलाउन र जोडेर लैजाने कार्यमा पन्थ एउटा असल नमुना मानिन्छन

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • संविधान संशोधनका पक्षमा मतदान गर्ने कांग्रेसको निर्णय
  • अमेरिकाका दर्जनौं शहरहरूमा हिंसा भड्किएसँगै सैन्य प्रहरी तैनाथ
  • आज मात्र थप १८९ जनामा कोरोनाको संक्रमण पुष्टि,भएसंगै संक्रमितको संख्या…
  • क्वारेन्टिनमा बसेकी बाजुराकी महिलाले बच्चा जन्माईन
  • किसानको तरकारी नगरपालिकाबाट खरिद बिक्री
  • क्वारेन्टाइन बसेर घर जाने प्रवासीलाई सित्तैमा कण्डम
  • स्कुल अफ डेमोक्रेसीको संरचना प्रदेश र जिल्ला तहमा ! गण्डकी…
  • जनमुक्ति पार्टीको माग : कोरोनाविरुद्ध लड्न सर्वदलीय संयन्त्र बनाऊ
  • रुकुमको घटनामा सत्य तथ्यका छानविनका लागी संसदीय समिति गठन गर्न…
  • रुकुम र देवदह घटनामा संयुक्त राष्ट्र संघको गम्भीर चासो ,…