एनआरएन अमेरिकाको आगामी निर्वाचनमा उपाध्यक्षका प्रत्याशी पन्थ सबैका लोकप्रिय

५ चैत्र २०७५, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
19 Shares


प्रकाश अधिकारी \ दमौली ४ चैत तनहुँ  ,गैरआवासीय नेपाली संघ राष्ट्रिय समन्वय परिषद (NRNA)अमेरिकाको २०१९(२०२१ निर्वाचनमा नजिकिँदै गर्दा उपाध्यक्षका उम्मेदवार रहेका कृष्ण जिवी पन्थ प्रचारप्रसार र भेटघाटमा व्यस्त हुन थालेका छन्। तनहुं जिल्लाको व्यास नगरपालिका वडा न।१२ कमलबारीमा जन्मिएका पन्थ नेपाल हुँदै देखि सामाजिक कार्यमा सक्रिय व्यक्तित्व हुन् । नेपालमा रहंदा समाज कल्याण मन्त्रालयको सहयोगमा युसेप नेपालद्वारा संचालित नेपालको पहिलो बाल सुधार गृह, सानोठिमी, भक्तपुरमा संयोजकको रुपमा काम गरेका पन्थ बाल सुधार गृह नेपालका विभिन्न अभियोगमा जेलबन्दी बिताईरहेका १८ वर्ष भन्दा मुनिका बालबालिकाहरुलाई जेलबाट मुक्त गरी सुधारगृहमा राखी शिक्षा, स्वास्थ्य, बालअधिकार पैरवी तथा सामाजिक पुनस्र्थापन जस्ता गहन सवालहरुमा काम गर्ने संस्थामा आबद्ध थिए।उनले यो परियोजना स्वीकृत, संचालन तथा कार्यन्वयनका साथै कुशल व्यवस्थापकको रुपमा एक दशकसम्म नेतृत्वदाई भूमिका निर्वाह गरेका थिए। पन्थी एक दशक देखि अमेरिकाको डिसी महानगर क्षेत्रमा ब्यबसाय गर्दै आएका सरल स्वभावका व्यक्ति हुन्। नेपालीहरुका विभिन्न संघ संस्थाहरुमा नजिक रहेका पन्थ गैरआवासीय नेपाली संघको अभियानमा पनि सक्रिय छन्।

उपाध्यक्षका प्रत्याशी पन्थ आफ्नो क्षेत्रमा घर दैलो गर्दै अमेरिकामा रहेका नेपाली समुदायका विभिन्न व्यक्तिलाई एनआरएनको सदस्य बन्न प्रेरित र सहयोग गरेका थिए। पन्थका आफन्त, साथी र समर्थकहरले अमेरिकाको थुप्रै शहरहरुमा उनको सपोर्टमा सदस्यहरु बन्न प्रेरित गरेको र बनाएका छन्। पन्थीले बाल्टिमोरको हिन्दु बुद्ध मन्दिर स्थापनाका लागि चालिएको महाअभियानमा व्यक्तिगत तथा सामुहिक रुममा ठुलो योगदान गरेका थिए। हाल उनी सो मन्दिरका ट्रष्टी समेत रहेका छन् । त्यसैगरी उनले बाल्टिमोर एसोसीयसन अफ नेपालिज इन अमेरिका ९बाना ० को सामुदायिक भवन बनाउन समेत सहयोग गरेका थिए। पन्थ बानाको सल्लाहकार तथा सामुदायिक भवनको ट्रष्टी हुन्। समाजसेवी भावनाका पन्थले नेपालमा बिधालय, बालसुधार गृह तथा बृद्धाश्रमहरुलाई सहयोग गर्दै आइरहेका छन्। हाल नेपालीहरुलाई ूव्यवसायको स्वामित्व आफैं लिउूँ भन्ने अभियानका साथ इण्टर्प्रेनरको रुपमा अगाडी बढ्न उत्प्रेरित गर्दै आएका छन्। उनले सामान्य र थोरै लगानीमा पनि पार्टनर बनाएर उनीहरुको मनोबल बढाउंदै लगेका छन्। समाज मिलाउन र जोडेर लैजाने कार्यमा पन्थ एउटा असल नमुनाका रूपमा नेपाली समुदायमा पन्थ परिचित छन्।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • उपकुलपतिको नियुक्त नहुदाँ पोखरा विश्वविद्यालयमा नेविसंघको रिलेअनसन कायमै
  • एनआरएनए जापानको क्षेत्रीय भेला सम्पन्न
  • अमेरिकामा बस्ने नेपालिलाइ नेपालबाट डलर ल्याउने लैजाने सम्बन्धि जानकारि।
  • मेलम्ची पहिरोमा परी आठ मजदुरको मृत्यु
  • परीक्षा लिन लागेको भन्दै रुपन्देहीका बिद्यार्थी सडकमा
  • गैडहवामा मुख्यमन्त्री ग्रामिण बिकास कार्यक्रम अन्तर्गत १ सय ८० बिपन्न…
  • आज साउन १९ गते सोमबारको राशिफल
  • जिल्ला संगठन बिभागद्धारा स्थानीय तह र वडा सभापतीहरुकालागि प्रशिक्षण सम्पन्न
  • भलवारी ब्याडमिन्टन क्लवको प्रथम साधारण सभा सम्पन्न
  • नेपाल रेडक्रसको तदर्थ समितिको पदवहाली -श्वेत पत्र जारी गरिने