असिनाले गहुँ र तरकारीबालीमा क्षति

१२ चैत्र २०७५, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
61 Shares


डोटी -डोटी जिल्लाका विभिन्न ठाउँमा परेको असिनाले गहुँ, तोरी तथा तरकारीवालीमा नोक्सानी गरेको छ ।सोमबार साँझ परेको असिनाले डोटीका बडिकेदार, बोगटान, जोरायल, केआईसिंह, सायल, पूर्विचौकी लगायतका गाउँपालिका तथा दिपायलसिलगढी नगरपालिकाका सयौँ रोपनी खेतमा लगाइएको गहुँ खेती, तोरीबाली तथा तरकारीलगायत अन्य बालीमा नोक्सानी पुर्‍याएको सायल गाउँपालिकाका स्थानीय माधब ओझाले बताउनुभयो ।उहाँले भन्नुभयो, ‘बिहान घाम लागेको थियो, साँझ एकाएक असिना पर्‍यो, हाम्रो त गहुँखेती, तोरीबाली र तरकारीबाली सखाप पार्‍यो ।’

गएको महिना बाक्लो हिमपात भएका कारण गहुँ लागयतका अन्य बाली सप्रिने आशामा खुशी भएका यहाँका किसानहरु सोमबार साँझ परेको असिनाले पाक्नै लागेको गहुँबालीमा क्षति पुर्‍याएपछि निराश भएका छन् ।डोटीमा वर्षासहित असिना परेको यो दोस्रो पटक हो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया