नेप्से समान्य अङ्कले घट्यो

२१ चैत्र २०७५, बिहीबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
30 Shares


काठमाडौं – धितोपत्र बजारमा आज शेयरको मूल्य सामान्य विन्दुले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार कारोवार मापक नेप्से परिसूचक ०.६४ विन्दुले घटी एक हजार १६५.२० विन्दुमा पुगेको छ । त्यस्तै ठूला कम्पनीको शेयर कारोवार मापन गर्ने सेन्सेटिभ परिसूचक ०.१५ विन्दुले घटेर २४८.५७ विन्दुमा पुगेको छ । स्टकका अनुसार कूल १७२ कम्पनीको १७ लाख ६९ हजार ७०० कित्ता शेयर रु ४२ करोड ३४ लाख ९२ हजार ६६३ मूल्यमा खरीद बिक्री भए ।

कारोवार भएका कूल दश उपसमूह मध्ये आज चार उपसमूहको शेयर बढेको छ भने छ उपसमूहको शेयर भने घटेको छ । बैंकिङ ०.९५, वित्त ०.५१, निर्जीवन बीमा १.०५, उत्पादन क्षेत्र ६.०५ विन्दुले बढेको छ । होटल २३.४८, विकास बैंक ४.५९, जलविद्युत् ०.८३, अन्य ०.३४, लघुवित्त ८.७७ र जीवन बीमा २०.०८ विन्दुले घटेको छ ।

आज सिन्धु विकास बैंकका शेयरधनीले ५.१९ प्रतिशतले कमाएका छन् । यस्तै भागर्व विकास बैंक ५.१०, सूर्योदय लघुवित्त वित्तीइ संस्था ४.५३ र जानकी फाइनान्सका शेयरधननीले ३.५७ प्रतिशतले कमाएका छन् । यूनिभर्सल पावर कम्पनीका शेयरधनीले ९.२४, राष्ट्रिय बीमा कम्पनी लिमिटेड ३.९१, कालिका लघुवित्त वित्तीय संस्था ३.७२ र कन्काई  विकास बैंकका शेयरधनीले ३.१७ गुमाएका छन्।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • देशका मुख्य शहरमा रोकिएका विद्यार्थीलाई राहतको व्यवस्था गर्न नेविसंघ महामन्त्री…
  • नेपाल भारतको सिमा क्षेत्रमा अलपत्र परेका नेपाली नागरिकलाई तत्काल उद्धार…
  • सर्लाहीका एम्बुलेन्स चालकहरुलाई पिपिई वितरण ।
  • स्वास्थ्य मन्त्री भानुभक्त ढकालविरुद्ध अख्तियारमा पर्यो उजुरी
  • थापाको परिवारलाइ क्षतीपुती दिन तरुणदल बुटवलको माग
  • निजि बिद्यालय भन्छन –“सरकारको निणर्य कार्यन्वयनमा समस्या छ ।”
  • घरबहाल छुट दिन सरकारले गरेको अनुरोधको स्वागत
  • विपन्न परिवारलाई खाद्यान्न वितरण
  • कोरोनाकोषमा पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र द्धारा दुई करोड सहयोग
  • पोर्चुगलमा संगै वस्ने ८ नेपाली कोरोना संक्रमित