आजबाट परिधावी नामको संवत्सर शुरु, हेर्नुहोस् आजको दिन, २०७५ चैत्र २३ गते

२३ चैत्र २०७५, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
2K Shares


श्रीगणेशाय नमः ।। आज विक्रम संवत् २०७५ साल चैत्र महिनाको २३ गते शनिबार हो । वर्तमानमा परिधावी नामक संवत्सर चलिरहेको छ । सूर्य उत्तरायणमा छन् । वसन्त ऋतु अन्तर्गत चैत्र शुक्ल पक्षको प्रतिपदा तिथि दिवा ३।६ बजेसम्म रहनेछ । यो महिनाका देवता विष्णु र मासदेवी रमा हुन् । सूर्य मीन राशिमा रहेका छन् भने वृहस्पति धनु राशिमा छन् । रेवती नक्षत्र बिहान ७।१८ बजेसम्म रहनेछ । आज वैधृति योग र बालव करण रहेको छ । यसैगरी आज सूर्योदय ५।५२ मा छ भने सूर्यास्त बेलुका ६।२३ बजे हुनेछ ।

चन्द्रमा आज विहान ७।१८ बजेसम्म मीन र सो पश्चात् मेष राशिमा रहनेछन् । चान्द्र महिना अनुसार आजबाट नयाँ वर्ष आरम्भ भएको छ । चैत्र शुक्लप्रतिपदाबाट नयाँ वर्षको आरम्भ हुन्छ । यसैगरी आजबाट परिधावी संवत्सर शुर भएको छ ।

श्रीगणेशाय नमः ।। आज विक्रम संवत् २०७५ साल चैत्र महिनाको २३ गते शनिबार हो । वर्तमानमा परिधावी नामक संवत्सर चलिरहेको छ । सूर्य उत्तरायणमा छन् । वसन्त ऋतु अन्तर्गत चैत्र शुक्ल पक्षको प्रतिपदा तिथि दिवा ३।६ बजेसम्म रहनेछ । यो महिनाका देवता विष्णु र मासदेवी रमा हुन् । सूर्य मीन राशिमा रहेका छन् भने वृहस्पति धनु राशिमा छन् । रेवती नक्षत्र बिहान ७।१८ बजेसम्म रहनेछ । आज वैधृति योग र बालव करण रहेको छ । यसैगरी आज सूर्योदय ५।५२ मा छ भने सूर्यास्त बेलुका ६।२३ बजे हुनेछ ।

चन्द्रमा आज विहान ७।१८ बजेसम्म मीन र सो पश्चात् मेष राशिमा रहनेछन् । चान्द्र महिना अनुसार आजबाट नयाँ वर्ष आरम्भ भएको छ । चैत्र शुक्लप्रतिपदाबाट नयाँ वर्षको आरम्भ हुन्छ । यसैगरी आजबाट परिधावी संवत्सर शुर भएको छ ।

उपप्राध्यापक नारायणप्रसाद निरौला
ज्योतिषाचार्य, वास्तुविद् 
९८४१०१२२०३,९ ८०८२११२०५

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • आज मात्र थप १८९ जनामा कोरोनाको संक्रमण पुष्टि,भएसंगै संक्रमितको संख्या…
  • क्वारेन्टिनमा बसेकी बाजुराकी महिलाले बच्चा जन्माईन
  • किसानको तरकारी नगरपालिकाबाट खरिद बिक्री
  • क्वारेन्टाइन बसेर घर जाने प्रवासीलाई सित्तैमा कण्डम
  • स्कुल अफ डेमोक्रेसीको संरचना प्रदेश र जिल्ला तहमा ! गण्डकी…
  • जनमुक्ति पार्टीको माग : कोरोनाविरुद्ध लड्न सर्वदलीय संयन्त्र बनाऊ
  • रुकुमको घटनामा सत्य तथ्यका छानविनका लागी संसदीय समिति गठन गर्न…
  • रुकुम र देवदह घटनामा संयुक्त राष्ट्र संघको गम्भीर चासो ,…
  • फेसबुक संस्थापक जुकरबर्गले दुई महिनामै कमाए ३० अर्ब डलर
  • काँग्रेस केन्द्रीय समिति आज वैठक वस्ने