२०७८ सालको जनगणनाका लागि अहिलेबाटै तयारी गर्न तथ्याङ्क विभागको सुझाव

२७ चैत्र २०७५, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
32 Shares


काठमाडौं – केन्द्रीय तथ्याङ्क विभागले वि.स. २०७८ मा गरिने जनगणनाका लागि झण्डै ५ अर्ब रुपैयाँ चाहिने बताएको छ । त्यसका लागि हालदेखि नै बजेटको व्यवस्था गर्नुपर्ने विभागले सुझाएको छ । जनगणनाका लागि ४ अर्ब ८६ कारोड खर्च लाग्ने विभागको अनुमान छ । बुधबार संसदको अर्थ समितिमा विभागका महानिर्देशक सुमनराज अर्यालले केन्द्रदेखि स्थानीय तहसम्मको तथ्याङ्क संकलन गर्नुपर्ने भएकाले बजेट अभाव हुन नदिन प्रस्ताव गरेको बताएका छन् ।

झण्डै ५० हजारको संख्यामा कर्मचारी चाहिने पनि तथ्याङ्क विभागले बताएको छ । व्यक्तिगत विवरण भरिने फारमका लागि ६० वटा प्रश्नावली तयार पारिएको अर्यालले जानकारी दिए । यस्तै शिक्षकलाई गणनामा खटाउन नहुने सुझाव तथ्याङ्क विभागले दिएको छ । शिक्षकलाई खटाउँदा विद्यार्थीहरुको पढाई प्रभावित हुने भएकाले शिक्षकलाई नखटाउन विभागले भनेको हो । करारमा कर्मचारी भर्ना गर्ने तथा निजामति कर्मचारी परिचालन गर्न सकिने विभागले सुझाव दिएको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • के छ विष्णु पुराण अध्यायमा
  • पुरुषको जीवमा यी लक्षण भएका स्त्रीसंग विवाह गर्दा भाग्य चम्कने
  • व्रत बस्नुका के के छन् फाइदा
  • आफै कार्यसूचीबाट प्रस्ताव हटाएर कांग्रेसलाई आरोपीत गर्ने विषय गम्भीर छ…
  • कांग्रेस नेता भण्डारीद्वारा कुवेतमा रहेकी सुत्केरी महिलालाई ५० हजार आर्थिक…
  • भारतले नेपाल र चीनसँग परिस्थिति बिगारिरहेको पाकीस्तानका प्रमको दाबी
  • नेपाल मेडिकल कलेजका २ डाक्टर माथी कुटपीट
  • कांग्रेस प्रवक्ताले भने – प्रस्ताव ल्याउँदा कांग्रेस नचाहिने फिर्ता गर्दा…
  • कोरोना भाईरसवाट निको भएर घर फर्कीए १८३ नेपाली
  • एनआरएनए अमेरिकाको नवौँ साधारण सभा डिजिटल अनलाईन हुने ।