रिहा भएका पत्रकार महर्जन पुनः प्रहरी हिरासतमा

९ बैशाख २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
32 Shares


बुटवल / जनपत्रकार संगठन नेपालका काठमाडौ जिल्ला संयोजक एवम् न्यूगु ज्वजलपा वा÷पौ साप्ताहिकका सम्पादक जितेन्द्र महर्जनको नेपाल पत्रकार महासंघले दायर गरेको बन्दी प्रत्यक्षीकरणको रिटमा हिजो सुनुवाई गर्दै अदालतले रिहा गर्ने आदेश पश्चात रिहा भएसँगै प्रहरीले पुनः अदालत परिसर बाटै दु्रव्यवहार र अभद्र व्यवहार गर्दै गिरफ्तार गरेको छ । सरकार पुरानै तानाशाह र निरङ्कुसता तर्फ अगाडि बढेको भन्दै संगठनका अध्यक्ष प्रकाश डुम्रेले अदालतले रिहा गर्न आदेश दिएका पत्रकारलाई पुनः बल प्रयोग गरेर अदालत परिसर बाट पक्राउ गरि संगठित अपराध र राज्यद्रोहको गम्भीर मुद्दा लगाउन उद्दत सरकारी रबैयाको घोर निन्दा गरेकाछन् । उनले साथै एउटा निर्दोष पत्रकारलाई राजनीतिक आस्थाकै कारण अदालतले छाड्ने आदेश दिदा समेत पुनः अभद्र र दुर्ववहार गर्दै गिरफ्तारी गरिदा देशभरका पत्रकारहरुले महर्जनको निसर्त रिहाइको माग गर्दै पुर्ण प्रेस स्वतन्त्रताको सुनिश्चितताको लागि सबैपक्षको ध्यानाकर्षण गर्दै रिहाइको पहल को् लागि आह्वान गरेका छन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • बैंकका कर्मचारीलाई कोरोना लागे सम्पूर्ण खर्च बैंकले नै बेहोर्नुपर्ने
  • नविल बैंकको घररजग्गा कर्जा अफरः ७: ९ प्रतिशत ब्याजदरमै ऋण…
  • माछापुच्छ्रे बैंकले भित्र्यायो विइ च्याट वालेट
  • समपूर्ण युवा क्लबको प्रथम अधिबेशन सम्पन्न, डिम(अशोक) बहादुर पुनको संयोजकत्वमा…
  • सुरक्षालाई मध्यनजर गर्दै ज्यामिरेमा अस्थाई प्रहरी पोष्टको स्थापना
  • पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटकि एक युबतीमा कोरोना पुष्टि
  • सर्वसाधारणले अव आइपीओ न्यूनतम ५० कित्ता पाउने
  • रिलायन्स लाइफ इन्सुरेन्सको ६३ करोडको आइपीओ आउदै
  • ब्रोकरमा राखेको धरौटी रकममा अब लगानीकर्ताले ब्याज पाउने
  • कोरोना महामारी नियन्त्रणका लागि सबै एकजुट होऔंः मन्त्री बराल