प्रदेश ५ का १२ जिल्ला माध्ये ५ जिल्ला माओवादीको भागमा नेतृत्व

९ बैशाख २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
40 Shares


बुटवल प्रदेश ५ का १२ जिल्ला माध्ये ५ जिल्ला त्कालिन माओवादीको भागमा नेतृत्व परेको छ । वाकी ७ जिल्लामा भने तत्कालिन एमालले नेतृत्व पाएको छ । माओवादीको नेतृत्व भएको स्थानमा एमालेको सचिव तथा एमालेको नेतृत्वको स्थानमा माओवादीले सचिव पाएका छन् ।

प्रदेश ५ मा माओवादीले पाएका जिल्लाहरुमा बांके आईपी खरेल , बर्दियामा भवनकुमार थारु, रोल्पामा सुरेन्द्र थापा (ध्रुव) , पूर्वी रुकुममा मेघबहादुर श्रेष्ठ र नवलपरासी पश्चिमा राजुप्रसाद हरिजनले अध्यक्षको जिम्मेवारी पाएका छन् ।त्यस्तै तत्कालिन एमालेवाट रुपन्देहीमा शिवराज सुवेदी, पाल्पामा नारायण आचार्य, कपिलवस्तुमा झविलाल पोख्रेल, गुल्मीमा मधुकृष्ण पन्त, अर्घाखाचीमा चेतनारायण आचार्यले अध्यक्षको जिम्मेवारी पाएका छन् । त्यसैगरि दाङमा टिकाराम खड्का, प्युठानमा तुल्सीमा शर्मा रहेका छन् । यता रुपन्देहीमा दिईएको जिम्मेबार भने किनै रोचक देखिएको छ ।

जहां मेयर पार्टिको सचिव भएका छन् भने प्रदेश सासदको भागमा सचिव पारेको छ । तत्कालिन एमालेले नेतृत्व पाएको रुपन्देहीमा बुटवल उपमहानगरपालिकाका मेयर शिवराज सुवेदी जिल्ला अध्यक्ष भएका छन् । त्यस्तै सचिवको भाग पाएको तत्कालिन माओवादीबाट प्रदेश सभा सदस्य दघिराम न्यौपानेले जिम्मेबारी पाएका छन् ।न्यौपाने तत्कालिन माओवादी केन्द्रका पोलिटव्यूरो सदस्य भैसकेका तथा एकतापछिको नेकपाका केन्द्रिय सदस्य पनि हुन् । तत्कालिन माओवादीले भने सचिवमा नारायण जिसीलाई सर्वसहमतीले चयन गरेर पढाएको थियो । तर जताततै विवादहरु भएपछि नेतृत्वको टुङगो लागेका जिल्लामा पनि प्ुन पार्टिले अध्यक्ष र सचिवको नाम सार्वजनिक गरेको हो ।यस विषयमा सचिवको जिम्मेबारी पाएका न्यौपानेले भने असन्तुष्टि जनाएका छन् । उनले पदिय जिम्मेवारी घटुवामा परेको भन्दै असन्तुटि पोखेका हुन् । पार्टिको केन्द्रिय सदस्य भएकाले सचिवको जिम्मेवारी नलिने भन्दै उनले यस अघि नै सहमती भए अनुशार जिसीलाई नै सचिवमा जिम्मेवारी दिने बताएका हुन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • जेठ २५ भित्र कर बुझाउन करदातालाई सरकारको निर्देशन नबुझाए जरिवाना…
  • जनता र जनप्रतिनिधि नचिन्ने अर्थमन्त्रीले जनभावना बुझ्न नसक्ने नेता कण्डेलको…
  • महामारीको दोस्रो छाल पहिलो भन्दा पनि घातक हुन सक्छ-डब्ल्युएचओ
  • कोरोनालार्ई परास्त गरि नवलपरासीका पहिलो कोरोना संक्रमित सहित ३ जना…
  • लकडाउन प्रभावित परिवारलाई राहत वितरण गर्दै अभियानता चौधरी
  • नेपाल शिक्षक संघद्धारा गलकोट नगरपालिकाको राहत कोषमा दश हजारको चेक…
  • दशगजामा सडक निर्माण कार्य अबिलम्ब रोक्न भारतलाई चेतावनी
  • समाजवादी र राजपाले दर्ता गराए संविधान संशोधन प्रस्ताव
  • माछा मार्ने कारवाहिमा
  • पश्चिम नवलपरासीको सरावलमा १ जनामा कोरोना संक्रमित, जिल्लामा संक्रमित ६…