प्रदेश ५ का १२ जिल्ला माध्ये ५ जिल्ला माओवादीको भागमा नेतृत्व

९ बैशाख २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
40 Shares


बुटवल प्रदेश ५ का १२ जिल्ला माध्ये ५ जिल्ला त्कालिन माओवादीको भागमा नेतृत्व परेको छ । वाकी ७ जिल्लामा भने तत्कालिन एमालले नेतृत्व पाएको छ । माओवादीको नेतृत्व भएको स्थानमा एमालेको सचिव तथा एमालेको नेतृत्वको स्थानमा माओवादीले सचिव पाएका छन् ।

प्रदेश ५ मा माओवादीले पाएका जिल्लाहरुमा बांके आईपी खरेल , बर्दियामा भवनकुमार थारु, रोल्पामा सुरेन्द्र थापा (ध्रुव) , पूर्वी रुकुममा मेघबहादुर श्रेष्ठ र नवलपरासी पश्चिमा राजुप्रसाद हरिजनले अध्यक्षको जिम्मेवारी पाएका छन् ।त्यस्तै तत्कालिन एमालेवाट रुपन्देहीमा शिवराज सुवेदी, पाल्पामा नारायण आचार्य, कपिलवस्तुमा झविलाल पोख्रेल, गुल्मीमा मधुकृष्ण पन्त, अर्घाखाचीमा चेतनारायण आचार्यले अध्यक्षको जिम्मेवारी पाएका छन् । त्यसैगरि दाङमा टिकाराम खड्का, प्युठानमा तुल्सीमा शर्मा रहेका छन् । यता रुपन्देहीमा दिईएको जिम्मेबार भने किनै रोचक देखिएको छ ।

जहां मेयर पार्टिको सचिव भएका छन् भने प्रदेश सासदको भागमा सचिव पारेको छ । तत्कालिन एमालेले नेतृत्व पाएको रुपन्देहीमा बुटवल उपमहानगरपालिकाका मेयर शिवराज सुवेदी जिल्ला अध्यक्ष भएका छन् । त्यस्तै सचिवको भाग पाएको तत्कालिन माओवादीबाट प्रदेश सभा सदस्य दघिराम न्यौपानेले जिम्मेबारी पाएका छन् ।न्यौपाने तत्कालिन माओवादी केन्द्रका पोलिटव्यूरो सदस्य भैसकेका तथा एकतापछिको नेकपाका केन्द्रिय सदस्य पनि हुन् । तत्कालिन माओवादीले भने सचिवमा नारायण जिसीलाई सर्वसहमतीले चयन गरेर पढाएको थियो । तर जताततै विवादहरु भएपछि नेतृत्वको टुङगो लागेका जिल्लामा पनि प्ुन पार्टिले अध्यक्ष र सचिवको नाम सार्वजनिक गरेको हो ।यस विषयमा सचिवको जिम्मेबारी पाएका न्यौपानेले भने असन्तुष्टि जनाएका छन् । उनले पदिय जिम्मेवारी घटुवामा परेको भन्दै असन्तुटि पोखेका हुन् । पार्टिको केन्द्रिय सदस्य भएकाले सचिवको जिम्मेवारी नलिने भन्दै उनले यस अघि नै सहमती भए अनुशार जिसीलाई नै सचिवमा जिम्मेवारी दिने बताएका हुन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • मृगौला पिडित पल्लीलाई इन्दे्रणी कार्यक्रमबाटै नगद ७ लाख हस्तान्तरण
  • ह्टुवाललाई बुद्ध र जैन दर्शनमा विद्याबारिधी
  • तिलोत्तमा प्रिमियर लिगआजको पहिलो खेलमा रेन्बो ज्ञानोदय गोल्स बिजयी
  • अझै ओझेलमा राजा विरेन्द्रले आषिश लिएको प्रसिद्ध हिले सिद्ध बाबा
  • एनआरएनए अमेरिकाज क्षेत्रिय महिला संयोजकमा उमा कार्की बलियो उम्मेद्वार
  • विवेकशील नेपाली दलको अध्यक्षमा मिलन पाण्डे विजयी
  • सांसद प्रमोद साहलाई जिल्ला अदालत धनुषाद्वारा ४ दिनको म्याद थप
  • बोनीता शर्मा विश्वका प्रेरणादायी महिलाको सूचीमा
  • साउदी अरेबिया मृत्यु भएका कार्कीको शव नेपाल ल्याउन समस्या
  • राष्ट्रपति भण्डारीले दिइन् सम्पूर्ण नेपालीलाई धन्यवाद