अनाथ आश्रमले अक्षयकोष वृद्धिका लागि महायज्ञ गर्ने

१० बैशाख २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
425 Shares


तिलोत्तमा-अनाथ तथा असहाय महिला कल्याण समाज आत्मशान्ति अनाथ आश्रमले अक्षयकोष वृद्धिका लागि महायज्ञ गर्ने भएको छ । आश्रममा आश्रित बालबालिकाहरुको पालनपोषण, शिक्षा, स्वास्थ्यको लागि अक्षयकोष आवश्यक रहेको भन्दै आश्रमले अक्षयकोष वृद्धिका लागि यही बैशाख १५ देखि २३ गतेसम्म महाभारत महापुराण सत्सङ्ग प्रवचन गर्ने भएको हो ।

आश्रमलले स्थापना गरेको अक्षयकोषमा हाल ४२ लाख रुपैयाँ रहेको छ । एक करोड पुयाउने लक्ष्य राखिएको अक्षयकोषमा दाताहरुले सहयोग गर्ने क्रम जारी रहेको आश्रमकी अध्यक्ष मैनादेवी भण्डारीले जानकारी दिइन् । “महायज्ञबाट उठेको रकम अक्षयकोषमै राखिने छ र यसबाट आश्रय लिइरहेकाहरुको पालनपोषण, शिक्षा र स्वास्थ्यमा खर्च गरिने छ”–उनले भनिन् । महायज्ञमा पण्डित प्रेम सुजन शास्त्रीले कथा वाचन गर्ने भएका छन् । अनाथ बालबालिकाहरुले आश्रय लिंदै आएको आश्रममा अहिले भने बालिकाहरुलाई राख्न छाडिएको छ । आश्रममा राख्नका लागि बालिकाको मात्रै कोटा पुयाउन मुस्किल रहेको र बालबालिकालाई सँगै राख्दा उमेर बढ्दै गएपछि अप्ठेरो हुने महशुस गरेर बालक मात्रै भर्ना गर्न थालिएको अध्यक्ष भण्डारीले बताइन् । आश्रममा हाल १२ जना बालकहरु रहेका छन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • लकडाउनका बीच लायन्स बुटवल मुक्तिनाथको रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न
  • शहरी यातायात व्यवस्थापन : चुनौती तथा समाधानका उपायहरु
  • भीरकोटबासीहरुको लागि राहत विभिन्न संघसस्थाहरुले राहत रकम दिने क्रम जारी
  • थप २८८ जनामा कोरोना संक्रमण देखीएपछी संक्रमितको संख्या २०९९ पुग्यो
  • समाचार प्रभाव : सागर र शालिकरामको पहलमा मुम्बईबाट ८१ नेपालीको…
  • सियारीमा रहेको रामजानकी मन्दिर स्थानियको सक्रियतामा संरक्षण गरिदै
  • जेठ २५ भित्र कर बुझाउन करदातालाई सरकारको निर्देशन नबुझाए जरिवाना…
  • जनता र जनप्रतिनिधि नचिन्ने अर्थमन्त्रीले जनभावना बुझ्न नसक्ने नेता कण्डेलको…
  • महामारीको दोस्रो छाल पहिलो भन्दा पनि घातक हुन सक्छ-डब्ल्युएचओ
  • कोरोनालार्ई परास्त गरि नवलपरासीका पहिलो कोरोना संक्रमित सहित ३ जना…