जिपी कोईराला फाउण्डेशन अमेरीकाको शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम भव्यता का साथ सम्पन्न

१७ बैशाख २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
44 Shares


अमेरीका । नेपाली कांग्रेसका पुर्व सभापति तथा पूर्वप्रधानमन्त्री गिरिजाप्रसाद कोइरालाको नाममा स्थापित जीपी कोइराला फाउण्डेशन अमेरिका शाखाले न्युयोर्कमा नेपालि नयाँ बर्ष २०७६ को शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम भव्यता का साथ सम्पन्न गरेको छ ।
कार्यक्रमको प्रमुख आतिथिद्वय न्युयार्क राज्यका सेनेटर जोन सि।ल्यु र न्यु योर्क क्विन्स राज्यकी सभापति मेलिन्दा काज्ट लगायत बिशिष्ठ अतिथीहरू न्यु जर्सी राज्यकी सांसद क्यारोल मर्फि, क्वीन्स राज्यका पुर्व प्रधान न्ययाधीस थोमास राफायाल, न्यु योर्क राज्यकी सांसद क्यतलिना क्रुज को तर्फ बाट अफ्सना अक्टर, न्यु जर्सी डेमोक्रेटिक कमिटीका प्रमुख माइकल सि मुलर, साउथ क्वीन्स कम्युनिटी चर्च का पास्टर ईमानुएल एस्से, फ़िलिपीनो अमेरिकी समुदाय की वोकिल लारा ग्रेगोरी, इन्डियन अमेरिकन समुदायकी डा। पल्लवी पटेल, न्यु योर्क राज्य श्रम बिभागकी मिर्ना भेल्सकोयज,   क्वीन्सब्रो प्रेशिडेन्ट अपिसका कम्युनिटि डाइरेक्टर महोमद ह्याक, चाईनिज अमेरिकन कि रेलस्टेट डायरेक्टर यमि गुस्सिय, अधिकार की डायरेक्टर नर्वदा झेत्री, ईमिग्रेसन लयर एडवार्ड कुसिया तथा अतिथिहरु तामाडं समाज अमेरिका का संस्थापक अध्यक्ष शुभास लामा,पुर्व सभापति इन्द्र तामाङ, न्यु योर्क च्याप्टरकी सभापति गोमा योन्जन, नेपाली जन सम्पर्क समिति न्यु योर्क च्याप्टरका सभापति रोसन ढुंगाना, एन आर एन अमेरिकाका बोर्ड अफ डाईरेक्टर आडनिमा गेल्जे शेर्पा, नेपालि जनसम्पर्क अमेरिका का सचिब भोजराज थोकर,कलाकारहरू राम श्रेष्ठ ,बिमल डागी,नुच्छे नारायण डंगोल,अनु खड्का, पत्रकार द्वोय मुकुन्द सुबेदी र बि के नेवा, फाउण्डेशनका सल्लाहकार मोहनसिंह बिष्ट, ह्यण्ड ईन ह्याण्ड न्यु यार्क युनिभरसिटिको क्लब की अध्यक्ष प्रियंका थापा ने वि सघं का पुर्व केन्द्रीय सदस्य अन्जान चौंलागाई, बङलादेश अमेरिकन तथा मेलिन्दा काज्त की सहयोगी मोहम्मद रसीद र सामाजिक अभियन्ताहरु रतन लामा ट्री प्रधान, सोनम घिसिङ लामा, आङ दोर्जे शेर्पा हरुको उपस्थिति थियो।

फाउण्डेशन का उपसभापति शुवर्नलामा, केन्द्रीय सद्स्यहरु छेमाङ लामा, प्रेम पौडेल, शारदा झेत्री, राम कोईराला, बिमल डागिं, राम श्रेष्ठ हरुको पनि उपस्थिती रहेको थियो। यस शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम को अध्यक्षता जि।पि। कोइराला फाउण्डेशन अमेरिका का अध्यक्ष सोमनाथ घिमिरे ले गर्नु भएको थियो भने महासचिव सुरेन सापकोटाले प्रमुख अतिथिद्वय लाई नेपालि टोपि र खादा लगाई स्वागत गर्नु भएको थियो। साथै क्वीन्स राज्यकी अध्यक्ष मेलिन्दा काज्त लाई फाउण्डेशन की कोशाध्यक्ष ब्रेन्दा राई र सहकोशाध्य पुनमराणा मगर ले दोसल्ला र खादा ओडाई स्वागत गर्नु भएको थियो भने फाउण्डेशनकै केन्द्रीय सदस्य सुश्री फुर्वा शेर्पाले फुलको गुच्छा दिएर स्वागत गर्नु भएको थियो।

प्रमुख अतिथि द्वयहरुले शुभकामना मन्तव्य दिदै बिभिन्न कारणले समस्या भोगिरहेका नेपाली समुदायका सदस्यहरुलाई आवश्यकतानुसार सहयोग गर्दै जाने जानकारी समेत गराउँनुभयो । यस कार्यक्रम को उदघाटन दुवै राष्ट्र का राष्ट्रीय गान गाएर गरिएको थियो, र नेपालि राष्ट्रिय गान गाउने बालकलाकार हरु क्रमशः एन्जेलिना मल्ल, आरोन मल्ल र स्मारिका पाण्डे थिए भने अमेरिकि राष्ट्रिय गान प्राप्ति श्रेष्ठ ले गाएकी थिईन।
अध्यक्ष सोमनाथ घिमिरेले स्वागत मन्तव्य दिनु भएको थियो भने कोशाध्यक्ष ब्रेन्दा राईले धन्यवाद ज्ञापन गर्नुभएको थियो र अन्तयमा अतिथिहरु नेपालि लोक(दोहोरि गितमा नाचेर रमाइलो गर्नु भएको थियो। स्वर्गिय गिरिजा प्रसाद कोईरालाको संझनामा स्थापित फाउण्डेशनले नेपाल र बिदेशमा समेत आफ्नो शाखा विस्तार गर्दै देशका निम्ति लोकतन्त्र, शान्ति र विकासका क्षेत्रमा योगदान गर्दै जाने उदेश्य राखेको छ ।

कार्यक्रम न्युयार्क को बाजेको सेकुवा रेष्टुर्न्टमा भएको थियो।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया