प्रचण्डले भने- सरकारलाई सबैले धन्यवाद दिनुपर्छ

२४ बैशाख २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं- सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले एक वर्षमा गरेको कामका लागि सरकारलाई धन्यवाद दिनुपर्ने बताएका छन् । सरकारले संसदमा प्रस्तुत गरेको नीति तथा कार्यक्रममाथिको छलफलमा भाग लिँदै प्रचण्डले ‘समृद्ध नेपाल र सुखी नेपाली’ राष्ट्रिय आकांक्षालाई सम्बोधन गर्न सरकारले गरेको प्रयासलाई सबैले धन्यवाद दिनुपर्ने बताएका हुन् । ‘आफ्नै पार्टीकै नेतृत्वको सरकार भएकाले मैले भन्नु औपचारिक जस्तै देखिन्छ,’ प्रचण्डले भने, ‘त्यही पनि यो एक वर्षमा उसले समृद्ध नेपाल र सुखी नेपालीको आकांक्षा सम्बोधन गर्नका लागि गरेको प्रयासका निम्ति म धन्यवाद भन्न चाहन्छु ।’

सरकारले मौलिक हकसँग सम्बन्धित कानूनहरूको निर्माण गरेर धेरै संवैधानिक विवाद हल गरेको प्रचण्डको भनाइ थियो । यसका लागि उनले प्रतिपक्षले पनि सरकारलाई धन्यवाद दिनुपर्ने बताए । ‘वैदेशिक सम्बन्धहरूलाई कसरी सन्तुलित बनाउने भन्ने समस्या थियो, बीचमा संविधान निर्माणको प्रक्रियामा देखा परेका तिता मिठा अनुभवहरूबाट सिक्यौं,’ यो सरकारले छिमेकीसँगको सम्बन्धलाई नयाँ उचाईमा पुर्‍याएको बताउँदै प्रचण्डले भने, ‘नयाँ सरकार बनिसकेपछि छिमेकीसँगको सम्बन्धलाई सन्तुलित र राष्ट्रिय हित अनुकूल अघि बढाउने प्रयास भएको छ, यसले समृद्धिको ऐतिहासिक आधार तयार भएको छ ।’

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • दाङ्ग जिल्लामा पहिलो पटक जुरे हुटिट्याँउ पानी चरा अभिलेख
  • भारत्तोलक विश्व च्याम्पियन रुप कार्कीको निधन
  • प्रचण्डको गर्जन : ओलीको सेटिङ भत्काएर जनताको सेटिङ खडा हुन्छ
  • स्व. गणेशमान सैंजु बुटवल जेसिज उत्कृष्ट पत्रकारीता पुस्कार पत्रकार केसीलाई
  • पठाओ नेपाल द्वारा ग्राहकहरु र राईडरहरुलाई बीमा प्रदान गर्न साझेदारी…
  • बिप्लव समूहद्धारा भोली नेपाल बन्दको आब्हान
  • ओलीले साइबर स्यालमार्फत जतासुकै हमला गरेका छन् : भुषाल
  • देशमा फेरि तेश्रो जनआन्दोलनको आवश्यकता छ : भट्टराई
  • कोरोनाविरुद्धको खोप माघ १४ देखि लगाउन सुरु गर्ने सरकारको तयारी
  • ज्योतिपुञ्ज आवासीय माध्यमिक विद्यालयको २० औं वार्षिकोत्सवका अवसरमा रक्तदान सम्पन्न