विद्यार्थीबाट शुल्क असुल्दै दार्चुलाका सामुदायिक विद्यालय

२५ बैशाख २०७६, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
292 Shares


दार्चुला – दार्चुलाको सदरमुकाम खलंगा क्षेत्रमा सामुदायिक विद्यालयहरुले विद्यार्थीहरुबाट शुल्क लिने गरेको पाइएको छ । महेन्द्र नमूना माध्यामिक विद्यालयले अभिभावक सहयोगको नाममा विद्यार्थीहरुबाट शुल्क लिने गरेको हो । विद्यालयले प्रतिविद्यार्थी एक सय देखि ६५० रुपैयाँसम्म अभिभावक शुल्क लिने गरेको छ । अभिभावकहरुको सहमतिमा विद्यालय सञ्चालनका लागि अभिभावक सहयोग लिने गरेको प्रधानाध्यापक रामदत्त जोशीले बताए । विद्यार्थीहरुको चाप बढेकोले विद्यालय सञ्चालनका लागि अभिभावक सहयोग उठाउनु परेको उनको भनाइ छ । विद्यालयमा नेपाली र अंग्रेजी माध्यमबाट पढाइ हुने गरेको छ ।

नेपाली माध्यममा भन्दा अंग्रेजी माध्यममा पढ्ने विद्यार्थीहरुबाछ बढी शुल्क लिने गरिएको छ । कक्षा ५ भन्दामुनिको कक्षामा अभिभावक शुल्क नलिने गरेको र त्यो भन्दा माथिल्लो कक्षामा एक सयदेखि २२० रुपैयाँसम्म शुल्क लिने गरेको प्रधानाध्यापक जोशीले स्वीकार गरे । कक्षा ६ देखि ८ सम्म एक सय र कक्षा ९, १० मा २ सय २० रुपैयाँ अभिभावक शुल्क लिने गरेको उनले बताए । अंग्रेजी माध्यममा पढ्ने शिशु कक्षामा २५० रुपैयाँ र त्यो भन्दा माथिल्लो कक्षाहरुमा कक्षा पिच्छे ५० रुपैयाँले वृद्धि गरी शुल्क लिने गरेको प्राधानाध्यापक जोशीले जानकारी दिए ।

रसिद दिइँदैन – विद्यालयले अभिभावक सहयोगको नाममा प्रतिविद्यार्थीबाट रकम लिने भए पनि रसिद भने नदिएको अभिभावकहरुले गुनासो गरेका छन् ।थोरै रकम भएकोले रसिद नदिएको प्रधानाध्यापक रामदत्त जोशीको भनाइ छ । ‘विद्यालयले रसिद दिनै हुँदैन भन्ने त होइन, तर सहयोग रकम थोरै भएकाले के रसिद दिने भनेर नदिएका हौँ,’ उनले भने ।यता शैक्षिक नगरी अभियान चलाएको महाकाली नगरपालिकामा रहेका सामुदायिक विद्यालयहरुले पनि विद्यार्थीबाट विभिन्न शीर्षकमा शुल्क लिने गरेको पाइएको छ । नगरपालिकामा आयोजित एक कार्यक्रममा विद्यालयले शुल्क लिने गरेको भन्ने प्रश्नमा नगरप्रमुख हंसराज भट्टले भने जानकारी नै नभएको बताए । ‘कुन विद्यालयले लिएको त्यसको बारेमा मलाई जानकारी नै छैन ।’ – अनलाइनखबर 

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • नेपाली कांग्रेस सप्तरीका युवा नेताहरु द्वारा सरकारसँग ७ बुँदे माग
  • बर्दघाट नगरपालिकाको वडा न. ८ मा राहात बितरण
  • फेसवुकमा कमेन्ट गरेको भन्दै मानन्धरलाई पक्राउ गरीएपछी नेविसंघ नेताहरुको विरोध…
  • बिमा अभिकर्ता र सर्भेयरको इजाजतपत्र नवीकरण वैशाख मसान्तसम्म
  • नेविसंघ स्याङ्जाका नेता मानन्धरलाई रिहाई गर्न नेविसंघ महामन्त्री पाण्डेयको चेतावनी
  • लालबन्दीले स्थापना गरेको विपन्न सहायता कोषमा साँढे ११ लाख संकलन
  • लकडाउन र प्रदेश सांसदका खान्की : जिम्बुले झानेको दालदेखि डम्फे…
  • घरबेटीले चिकित्सकलाई भने अवदेखि बाहिरै बस्नुस्
  • कोरोनाका कारण विश्वभर १० लाख संक्रमित, ५३ हजार वढीको मृत्यु
  • शिरानटेकले समाचार डिलेट गरेको स्विकार गर्दै माफि माग्यो