खेती प्रविधी तालिम सम्पन्न

१ जेष्ठ २०७६, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
0 Shares


सन्जु पौडेल –सामुदायिक विकास विकास कोष समितीको कार्यालय सैनामैना नगरपालीका को आयोजना रहेको तीन दिने मौसमी, बमौसमी खेती प्रविधी तालिम सम्पन्न भएको छ । एक कार्यक्रमका बीच तालिम सम्पन्न भएको हो । समापन समारोहमा बोल्दै सैनामैनम नगरपालीकाका उपप्रमुख वीना रानाले नगरले स्थानीयलाई क्षमतायुक्त बनाएर समग्र नगरको विकास गर्ने योजना अघि सारेकाले सिकेका कुरालाई व्यवहारमा उतारेर काम गर्न प्रशिक्षार्थीलाई सुझाउनुभयो । वहांले महिला लाई सिपमुलक तालिम प्रदान गरी रोजगार बन्ने आधार तयार गर्न नगरपालीका तयार रहेकाले सिकाईको कार्यान्वयन हुनुपर्ने बताउनुभयो ।

त्यस्तै कार्यक्रममा बोल्दै विशिष्ठ अतिथी नगरपालीकाका प्रशासकीय अधिकृत कृष्णप्रसाद भण्डारीले नगरका हरेक योजना स्थानीयको हित र सिकाईका कार्यमा केन्द्रित रहेकाले हातेमालो गरेर विकासका काममा लाग्न आग्रह गर्नुभयो । हरेक तालीम र सिकाईमा महिलालाई प्राथमिकतामै राखिएको जनाउंदै वहांले महिला क्षमतावान भए समाज र नगर नै क्षमतवान हुने धारणा राख्नुभयो । सामुदायिक विकास कोषका अध्यक्ष नरेनद्र प्रसाद पोख्रेलको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रममा सामुदायिक विकास कोषका अध्यक्ष्रुा सरस्वती देवी खड्का, प्रशिक्षक कृषि विकास शाखा प्रमुख साधुशरण यादव लगायतले बोल्नुभएको थियो ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • ॐ सुत्ने समयमा यी ५ चिज सिरानीमुनी राख्नुस्, सुख र…
  • सभामुखसँग चिनियाँ जनकंग्रेसको वातावरण समितिका अध्यक्षको भेट
  • ट्रेड युनियन मार्फत मन्त्री बनेकाले बिरोध गर्न थालेः थापा
  • संस्कार र सस्कृति नेपालीका अमुल्य सम्पत्ति हुन् : प्रदेश प्रमुख…
  • कम्यु्निष्ट सरकारले राष्ट्रियता कमजोर बनायो : डा शेखर कोईराला
  • विधेयक फिर्ता नलिए संसद चल्न दिदैनौ: देउवा
  • थाइल्यान्डमा अलपत्र १० विद्यार्थीको उद्धार गरी नेपाल फर्काइयो
  • बीपी स्मृतिमा मेलमिलापको नीतिको चर्चा, समस्या पुरानै
  • प्रदेश ५ मा विप्लवका गतिविधि घटे : मुख्यमन्त्री
  • ॐ सोमबारका दिन गर्नुस् यी पाँच काम मनले चिताएको पुग्छ