घरमा आगोलागी हुदा पुण रुपम क्षेती

२ जेष्ठ २०७६, बिहीबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
37 Shares


मनोज कार्की, गुल्मी -बागलुङ जिल्लाको पश्चिमी क्षेत्र निसीखोला गाउँ पालिका वडा नम्बर ५, मसलगाउमा हेम राज सापकोटाको गाइबस्तु बान्ने दुई तलाको बंगलामा आगलागी हुँदा बङगालो पुर्ण रुपमा क्षति भएको छ।राती १:३० बजे नजिकै रहेको घरका लिला बुढा मगरको ले आगलागी भएको देखे पछि भित्र बाधेका भैंसी र गाई बस्तु बाहिर निकाल्दिएका थिए।

 

मगरले हेमराज सापकोटा लाई खबर गरे पछि उनले तुरुन्तै प्रहरीचौकी निसीमा खबर गरेका थिए। प्रहरी चौकी निसीका इन्चार्ज राजेन्द्र भुजेलको टोलि गएर स्थानीय र प्रहरीको सहयोगमा आगो नियन्त्रणमा लिए पनि बंगला भने पुर्णरुपमा क्षति भएको बताइएको छ।बंगलाको तल्लो तलामा २ वडा भैंसी एउटा पाडा र २ वटा गाई बाधेको र उपल्लो तलामा कातेर राखेको ९१५ भारी भन्दा बढी ० राखिएको थियो । साथै त्यहा काठहरु पनि राखिएको थियो।सापकोटाको घर भन्दा टाढाको दुरीमा रहेको बंगलामा मध्यरातमा आगलागी लाग्नु संकास्पद रहेको छ। बंगलामा मानवीय क्षति र पशुचौपायको क्षति नभए पनि त्यहा रहेको १५ भारी गहुँ करि ३ लाख बढीको काठ र २ लाख बढीको ढुङ्गा पुर्ण रुपले जलेर नस्ट हुँदा करिब ५ लाख बढीको क्षति भएको हो।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया