लुम्बिनीमा सुजाता खीर उत्सव शुरु

३ जेष्ठ २०७६, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


सुजाताले दिएको खिरकै कारण सिद्धार्थको शरीरमा ऊर्जा सञ्चार भएको र वुद्धत्व प्राप्त गरेको अवसरको सम्झना तथा प्रवर्द्धनमा लुम्बिनीमा सुजाता खीर उत्सव शुरु भएको छ ।खिर उत्सवमा आउनेजति सबैलाई खिर खुवाउने व्यवस्था प्रदेश ५ सरकारले गरेको छ । लुम्बिनी भ्रमण वर्ष २०७६ को अवसरमा सुजाता खिर उत्सवको शुभारम्भ शुक्रबार लुम्बिनीबाट भएको छ ।उद्योग व्यापार संगठन रुपन्देहीको संयोजनमा शुरु भएको खिर उत्सवको शुभारम्भ गर्दै प्रदेश ५ सरकारका उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्री लिला गिरीले बुद्ध जन्मस्थलको विकास र प्रचार–प्रचारका लागि प्रदेश सरकारले भ्रमण वर्ष मनाउन लागेको बताए । उनले सुजाता नाम गरेकी युवतीले दिएको खिर खाएपछि वुद्धले ज्ञान प्राप्त गरेका कारण वुद्ध दर्शनमा सुजाता खिरको विशेष महत्व रहेको बताए । २५६३ औं बुद्ध जयन्ती र लुम्विनी भ्रमण बर्ष उदघाटनका अवसरमा लुम्विनीमा बिशेष तयारी गरीएको छ । बुद्धजयन्ती भोली मुल समारोह आयोजना गरी मनाइने भएपनि लुम्विनीमा आजदेखि नै बिशेष कार्यक्रमहरु हुदै छन । सरसफाई रंगरोगन लगायतका कार्यहरु सम्पन्न भईसकेका छन । मायादेबि मन्दिरमा आजदेखि ३ दिनसम्म बिशेष पुजा गरीदै छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • एनआरएनए स्पेन द्वारा स्वर्गिय भबिस्यता न्यौपानेको परिवारलाई आर्थिक सहयोग हस्तान्तरण
  • आज मंगलबारको राशिफल
  • बुटवलमा मंगलवार बिहानै एक संक्रमितको मृत्यु
  • जि पि कोइराला फाउण्डेशन अमेरिकाले २८औं पटक निशुल्क दुग्धजन्य पदार्थहरू…
  • कांग्रेस नेता हरिबोल भण्डारी द्धारा राहत वितरण
  • एभरेस्ट आयल सप्लायरमा आगलागी
  • बैदेशिक रोजगारबाट फर्किएकाहरुका लागी एक दिने गहन अभिमुखी करण कार्यक्रम…
  • कांग्रेसका सांसदहरूले फिर्ता गरे दशैं भत्तावापतको रकम
  • कोरोनाको परीक्षण र उपचार जनताले नै गर्नुपर्ने निर्णय फिर्ता लिन…
  • बुटवलको सिंह कम्प्लेक्समा सञ्चालनमा आयो खस्यौली स्नोकर क्लब