नगरलाई बुद्धमय बनाउन सडकमा बुद्धमूर्ति राखिने

३ जेष्ठ २०७६, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


सिद्धार्थनगर नगरपालिकाले नगरको मुख्य सडकमा बूद्ध मूर्ति राख्ने भएको छ । स्थलमार्गबाट सबैभन्दा बढी पर्यटक आउने नाका समेत रहेको नगरलाई बुद्धमय बनाउने उद्देश्यसहित मूर्ति राख्न सुरु गरिएको छ । शुक्रबार कलात्मक धातुबाट बनेका दुई वटा बुद्ध मूर्ति राखेर बुद्धमय बनाउने अभियानको थालनी गरिएको हो । नगरपालिकाले उपभोक्ता समिति गठन गरी मूर्ति राखेको हो । समितिका अनुसार ३ लाख ७५ हजार रुपैयाँ लागतमा एउटा मूर्ति बनाएर राख्न सकिनेछ । सुरुमा दुईवटा मूर्ति राखिए पनि महिनाभित्रै १० मूर्ति राखिने छ । सीमा नाका बेलहियादेखि अंचलपुर र बुद्धचोकदेखि एअरपोर्टसम्म आउने आर्थिक वर्षभित्रै मूर्ति राखी बुद्धमय बनाइने जनाइएको छ । समितकाअनुसार पितलको धातुमा सुनको लेपन लगाएर मूर्ति बनाइएको छ । तत्काल लुम्बिनी भ्रमण वर्षको उद्घाटन र बुद्ध जयन्तीको पूर्व सन्ध्या पारेर मूर्ति अनावरण गरिएको हो । मूर्तिको शुक्रबार प्रदेश पाँचका उद्योग, पर्यटन वन तथा वातावरणमन्त्री लिला गिरीले उद्घाटन गर्नुभयो । उहाँले पर्यटन क्षेत्रको विकासमा नगरपालिकाको प्रयास एउटा टेवा भएको बताउनुभयो । प्रदेश सभा सदस्य सन्तोषकुमार पाण्डेयले ढिलै भए पनि नगरपालिकाले बुद्धलाई सम्झिएको बताए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • विश्व हिन्दु परिषद नेपालद्वारा शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम सम्पन्न
  • काँग्रेस सभापतिको उम्मेदवार बन्ने सुजाता कोइरालाद्वारा घोषणा
  • बाबुले गराइदिए छोराको चौरासी पूजा
  • भीरकोट जेसिजको सप्ताह ब्यापीकार्यक्रम भव्यताका साथ सम्पन्न
  • तिलोत्तमामा धानको समर्थन मूल्य लागू , मोटाको २,७३५ र मध्यमको…
  • रात्रिमा जाग्राम बसेर नेपालीले महान् चाड बडा दशैँलाई बिदा गरे
  • देहरादून घटनामा घाईते विद्यार्थीको निःशुल्क उपचारको माग
  • जि पि कोइराला फाउण्डेशन अमेरिकाले ३१ औं पटक निशुल्क दुग्धजन्य…
  • लायन्स बुटवल मुक्तिनाथ द्वारा आर्थिक सहयोग
  • बुटवलमा उपचाररत कोरोना संक्रमितको मृत्यु