पूर्वनरेशलाई डीएनए परीक्षण गर्न आदेश

३ जेष्ठ २०७६, शुक्रबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


ब्रसेल्स, एजेन्सी- बेल्जियमको पुनरावेदन अदालतले यदि डिएनए परिक्षणका लागि अस्विकार गरेको खण्डमा त्यहााका पुर्व नरेश अलवर्ट द्वितिय लाई पाँच हजार युरो जरिवाना गरिने जनाएको छ । गत फेब्रुअरीमा साठीको दशकमा एकजना प्रेमिकालाई गर्भवती बनाए सन्तान जनमाउनु पर्ने अवस्थामा पुयाएको मुद्धालाई लक्षित गर्दै सो परिक्षणका लागि गरिएको अनुरोध उनले अस्विकार गरेका थिए ।

राजधानी ब्रसेल्स स्थित अदालतले ८४ वर्षिय पुर्व सम्राटलाई डिएनए परिक्षणका लागि तीन महिना भित्र ¥याल पेश गर्न आग्रह गर्दै नत्र भने ५० वर्षिय डल्फाइन बोयल नामक महिलाको पिता भएके स्विकार्नु पर्ने जनाएको छ । तर उनले भने आफुले पितृतव स्विकार नगर्ने बताएका छन् । सन् १९९९ मा प्रकासित उनकी पत्नीको अनाधिकृत जिवनीमा पुर्व राजाको पहिलो अवैध सन्तान रहेको हल्ला चलेको थियो । यस शाही यौन काण्डलाई लिएर बेल्जियमको संचार माध्यममा तहल्कै मचिएको थियो ।

बोयलले पहिलो पटक सन् २००५ नरेश अल्वर्ट आफ्नो आनुवंशिक पिता भक्एो एक अन्तर्वार्ता मार्फत सार्वजनिक गरेकी थिइन् । साथै उनकी आमा ब्यारोनेस सिविल्ले डि सेलिस लंगच्याम्पसले अल्वर्ट प्रिन्स अफ लिएजे छँदा नै अर्थात सन् १९६६ देखि १९८४ बिच आफुहरुबिच प्रेम समबन्ध रहेको दावी गरेकी थिइन् । सन् १९९३ मा अचानक आफ्नो दाजुको निधन भएपछि ६२ वर्षको उमेरमा अल्वर्ट अप्रत्यासित रुपमा नरेश बनेका थिए । सन् २०१३ को जुलाई सम्म नरेश रहेका उनले स्वास्थको कारण देखाई स्वेच्छाले गद्धि त्याग गरेपछि उनका पुत्र फिलिप्पे गद्धिमा बसेका थिए ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • अधिकारी दम्पित्तीको ब्यबसायीक रफ्तार : सु – सक्षम सप्लायर्सको शुभारम्भ
  • जनसम्पर्क समिति अमेरिकाको केन्द्रीय समितिमा मनोनयन ,दिवाकर वागचन्दको सभापतित्वमा न्यूयोर्क…
  • सिद्धार्थ राजमार्गको सिद्धबाबा नजिकै दुईजना सवार मोटरसाइकल खोलामा खस्यो
  • पाल्पामा मोटरसाइकल दुर्घटना, चालकको मृत्यु
  • पश्चिम नवलपरासीका बाढि डुवान क्षेत्रमा नेपाल र भारतका पदाधिकारी द्धारा…
  • कांग्रेसका नेता धितालको निधन तीनदिन सम्म रुपन्देहीमा पार्टिको झण्डा झुकाउने
  • विश्व हिन्दु परिषद नेपालद्वारा शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम सम्पन्न
  • काँग्रेस सभापतिको उम्मेदवार बन्ने सुजाता कोइरालाद्वारा घोषणा
  • बाबुले गराइदिए छोराको चौरासी पूजा
  • भीरकोट जेसिजको सप्ताह ब्यापीकार्यक्रम भव्यताका साथ सम्पन्न