आलिया भट्ट नेपाल आउँदै

४ जेष्ठ २०७६, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


एजेन्सी -प्रथम भारतीय सगरमाथा आरोही महिला आरोही अरुणिमा सिंहमाथि बन्न लागेको बायोपिक फिल्ममा अभिनय गर्न बलिउड अभिनेत्री आलिया भट्ट सगरमाथा क्षेत्र आउने भएकी छिन् । सिंहमाथि लेखिएको ‘बर्न अगेन अन द माउन्टेन’ पुस्तकमाथि बन्न लागेको फिल्मको छायांकन सगरमाथा आधार शिविरमा हुने भएको हो ।

धर्मा प्रोडक्सन र विवेक अग्निहोत्रीको डर प्रोडक्सनको ब्यानरमा बन्न लागेको फिल्मको युनिट सन् २०२० मा फिल्म छायांकनका लागि सगरमाथा क्षेत्रमा आउने फ्रस्टपोस्टले जनाएको छ ।चोरहरूले गुडिरहेको रेलबाट फ्याँकेपछि देब्रे खुट्टा गुमाएकी सिंहले २१ मे २०१३ मा सगरमाथाको सफल आरोहण गरेकि थिइन् । सगरमाथा आरोहण गर्ने पहिलो अपांगता भएकी भारतीय महिला बन्न सफल सिंह सन् १९८८ मा जन्मेकी थिइन् ।सगरमाथा आरोहण गर्ने पहिलो भारतीय महिला बचेन्द्री पालले सन् १९८४ मा सगरमाथा चढेकी थिइन् । उनकै प्रेरणाबाट आफु पनि चढ्न लागेको उनले सिंहले बताइन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया